Alaves na remis z Getafe

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  26.09.2020 14:53

Deportivo Alaves zremisowało bezbramkowo w roli gospodarza z Getafe CF w meczu trzeciej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Podopieczni Pablo Machina kontynuują zatem serię spotkań bez wygranej. A team Jose Bordalasa nie wygrał swojego drugiego meczu z rzędu.

Deportivo Alaves do swojej potyczki przystępowało w gorszym nastroju niż Getafe. Gospodarze dzisiejszej potyczki mieli za sobą porażkę z Granadą (1:2). Tymczasem dzisiejszy rywal Alaves przed tygodniem w pokonanym polu pozostawił CA Osasunę, wygrywając 1:0.

W pierwszej części rywalizacji każda ze stron miała swoje sytuacje strzeleckie. Po stronie gospodarzy bliski zdobycia bramki już w 12. minucie był Deyverson, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, chciał go przelobować, ale zrobił to niedokładnie i ostatecznie futbolówka minęła światło bramki.

Tymczasem w 28. minucie piłkę do siatki skierował Juan Hernandez, ale trafienie zawodnika Getafe nie zostało uznane. Kolumbijczyk znajdował się na pozycji spalonej, więc ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się objąć prowadzenia, chociaż jeszcze w samej końcówce pierwszej połowy swoich sił próbował Mata, ale świetną interwencją popisał się golkiper Alaves.

Po zmianie stron wynik rywalizacji także nie uległ zmianie. Tym samym pierwsze sobotnie starcie w lidze hiszpańskiej zakończyło się bezbramkowym podziałem punktów. W kolejnej serii gier obie ekipy zagrają na wyjeździe. Alaves zagra z Villarreal CF, a Getafe z Realem Sociedad San Sebastian.