Valencia z trzema punktami na Anoeta

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.09.2020 20:56

Valencia CF pokonała 1:0 (0:0) Real Sociedad San Sebastian w meczu czwartej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dzięki tej wiktorii piłkarze Nietoperzy legitymują się dorobkiem siedmiu punktów na koncie po rozegraniu czterech meczów w La Liga.

Valencię i ekipę z Kraju Basków przed pierwszym gwizdkiem sędziego dzieliła różnica zaledwie jednego punktu. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po wygranej z Elche CF. Z kolei team Javiego Garcii ostatnio podzielił się punktami z SD Hueską.

Pierwsza groźna akcja spotkania miała miejsce już w 14. minucie, gdy swoich sił spróbował Alexander Isak, ale piłka po próbie napastnika Realu Sociedad nie znalazła drogi do siatki. Ostatecznie po ciekawej pierwszej połowie obie drużyny na przerwę udały się z bezbramkowym remisem.

Na gola trzeba było czekać do 76 minuty. Jego autorem był Maxi Gomez. Urugwajczyk wykorzystał podanie od Jose Gayi, kierując futbolówkę do bramki z bliskiej odległości. 24-latek zaliczył tym samym swoje trzecie trafienie w trakcie trwającego sezonu.

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, to piłkę do siatki skierował w doliczonym czas Robin Le Normand. Na szczęście dla gości miała miejsce weryfikacja VAR, więc trafienie zawodnik gospodarzy zostało anulowane, gdyż okazało się, że Francuz pomógł sobie ręką. Valencia wygrała zatem 1:0.