Getafe nie dało szans Betisowi

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.09.2020 23:20

Getafe CF pewnie pokonało w meczu czwartej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Betis 3:0 (3:0). Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach meczu. Dzięki tej wygranej podopieczni Jose Bordalasa zostali liderem rozgrywek.

Getafe do swojej potyczki przystępowało, chcąc wrócić na zwycięski szlak po remisie z Deportivo Alaves. Tymczasem drużyna z Andaluzji miała za sobą porażkę z Realem Madryt.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w 15. minucie po efektownym uderzeniu z przewrotki na listę strzelców wpisał się Angel Rodriguez. Asystę przy tym golu zaliczył Allan Nyom.

Na jednym trafieniu Getafe nie zamierzało poprzestać. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Marc Cucurella, popisując się celnym strzałem sprzed pola karnego. Z kolei w 42. minucie swoje drugie trafienie zanotował Angel Rodriguez.

Po zmianie stron Getafe skupiło się na kontrolowaniu boiskowych wydarzeń, co wychodziło ekipie z południowych przedmieść Madrytu bardzo dobrze. Do końca zawodów wynik nie uległ już zmianie. Tym samym piłkarze Azulones odnieśli drugie zwycięstwo w tej kampanii.