REKLAMA
REKLAMA

Strootman na wylocie z Olympique Marsylia?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Telefoot  |  01.10.2020 09:47
Strootman na wylocie z Olympique Marsylia?

Kevin Strootman  |  fot. Paweł Kot

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kevin Strootman prawdopodobnie rzutem na taśmę zmieni barwy klubowe. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach TeleFoot, gdzie dziennikarka Simone Riviera daje do zrozumienia, że Holender rozstanie się z Olympique Marsylia.

Kevin Strootman do ekipy z Ligue 1 trafił latem 2018 roku z AS Romy za ponad 20 milionów euro. W szeregach teamu z Lazurowego Wybrzeża piłkarz wystąpił łącznie w 67 spotkaniach, notując w nich trzy trafienia i dziewięć asyst.

Nie jest tajemnicą, że OM chce rozstać się z zawodnikiem ze względu na to, że ten solidnie obciąża klubowy budżet, inkasując miesięcznie 500 tysięcy euro. Tym samym rocznie zawodnik z klubowe kasy pobiera 6 milionów euro.

Aktualna umowa Strootmana obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na mniej więcej osiem 8 euro. Odnotujmy, że w przeszłości piłkarz występował w takich klubach jak: Sparta Rotterdam, FC Utrecht, czy PSV Eindhoven.

Strootman to również 45-krotny reprezentant Holandii. W szeregach Oranje piłkarz zadebiutował w lutym 2011 roku. Jak na razie w drużynie narodowej zawodnik zdobył trzy bramki.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Gazza | 01.10.2020 12:30

6 milionów rocznie dla takiego drewniaka. Nic dziwnego, że klubowa kasa OM stoi pustkami i nawet po występach w Europie nie zostało nawet na waciki.

Joker | 01.10.2020 15:29

Ma taką pensję, bo jedzie na nazwisku, ale prawda jest taka że po tej ciężkiej kontuzji jest to zawodnik o klasę słabszy. Zresztą przed kontuzją był liderem reprezentacji Holandii, a teraz to co najwyżej czasem z ławki wchodzi na utrzymanie wyniku.

MarseilleFan | 01.10.2020 18:07

Ma najwyższą pensję w historii naszego klubu. Sam Kevin nie chce nigdzie odchodzić bo nikt nie da mu nawet zbliżonej pensji. To podsumowanie pracy Eyraud, Zubizaretty i Garcii. Póki co transfery Villasa Boasa i Longorii tez nie napawają optymizmem. Drużynę powinno sie budować od podstaw czyli ludzi którzy umiejętnie będą zarządzać tym klubem.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy