Bez bramek w Elche, Sociedad z kompletem

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  03.10.2020 20:20

Zawodnicy Elche CF - w sobotnim meczu Primera Division - bezbramkowo zremisowali z graczami SD Huesca. W innym spotkaniu goli nie zabrakło. Real Sociedad pokonał bowiem Getafe CF 3:0 (1:0) po trafieniach Oyarzabala, Merino i Portu. W tym momencie Baskowie są na pierwszej lokacie w tabeli.

Co działo się w pierwszej potyczce? Piłkarze Elche i Hueski nie rozpieszczali nas przed przerwą. W sumie gracze obu stron nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywali. Liczyliśmy, że pod tym względem będzie o wiele lepiej po zmianie stron...

W 48. minucie bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Mir Vicente. Golkiper Elche był jednak na posterunku i poradził sobie z jego próbą. Wciąż mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Siedem minut potem powinno być 1:0 dla podopiecznych Sancheza. W dobrej sytuacji znalazł się Rico, lecz zabrakło mu nieco precyzji.

W 78. minucie nie popisał się zaś Carlos, który nie wykorzystał dogodnej szansy i uderzył obok bramki.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i oba kluby zdobyły tylko po jednym oczku.

W San Sebastian podopieczni Alguacila objęli prowadzenie w 28. minucie. Wówczas z rzutu karnego nie pomylił się Oyarzabal. Zawodnik Realu kompletnie zmylił bramkarza rywali i przybliżył Basków do zainkasowania kompletu oczek.

W 37. minucie mogło być 2:0 dla ekipy z San Sebastian. W dobrej sytuacji znalazł się Isak, ale na posterunku był Soria.

W 54. minucie goście stanęli przed okazją na wyrównanie. Konkretnie sytuację miał Angel - zawodnik Getafe uderzył celnie, ale dobrze interweniował Remiro. W 70. minucie niezłej sytuacji nie wykorzystał zaś Oyarzabal.

Gospodarze dopięli jednak swego w 79. minucie dzięki trafieniu Merino. Kilkadziesiąt sekund potem swojej okazji sam na sam nie zmarnował zaś Portu i było po meczu. Baskowie triumfowali zatem 3:0.