REKLAMA
REKLAMA

Real Madryt pogodzi rywali w walce o Aouara?

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Daily Mail  |  03.10.2020 16:03
Real Madryt pogodzi rywali w walce o Aouara?

Santiago Bernabeu  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Choć o Houssema Aouara od tygodni zabiegają Arsenal i Juventus, gracz ten może trafić ostatecznie do Realu Madryt. Wszystko za sprawą Zinedine’a Zidane’a, który miał kontaktować się z otoczeniem samego zawodnika.

Prezydent Lyonu, Jean-Michel Aulas zapowiadał już wcześniej, że nie wyobraża sobie oddania Aouara zamniej niż 60 milionów euro. Tymczasem działacze Arsenalu oferowali za Francuza w granicach 30-40 milionów. Z tego też względu negocjacje w tej sprawie nie posunęły się zbyt daleko do przodu.

Zidane namawia zawodnika Lyonu


Wykorzystać chce to Real Madryt. Zdaniem mediów z agentem i rodziną piłkarza kontaktował się sam Zinedine Zidane, który chce zwerbować kolejnego Francuza na Santiago Bernabeu. Do transferu, ze względu na finanse, miałoby dojść jednak dopiero w przyszłym roku. Takie rozwiązanie zadowalać ma też Lyon, gdyż działaczom Les Gones nie uśmiecha się tracić swojego kluczowego zawodnika już teraz.

W negocjacjach pomóc mają też dobre relacje Jeana-Michela Aulasa z prezydentem Królewskich, Florentino Perezem. Jeśli ich porozumienie dojdzie do skutku, to największym przegranym całego zamieszania będzie rzecz jasna Arsenal. Kanonierzy poświęcili bowiem wiele czasu na obserwację Aouara i rozmowy z Les Gones na temat możliwego transferu latem tego roku.

Aouar jest reprezentantem Francji do lat 21. W 139 występach dla Lyonu zdobył on 24 gole. Znacząco przyczynił się do udanych występów swojego klubu w Lidze Mistrzów w poprzednim sezonie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy