Joaquin poprowadził Betis do triumfu, Valencia na tarczy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  03.10.2020 22:53

Valencia CF w piątym sobotnim meczu piątej kolejki La Liga uległa na swoim stadionie Realowi Betis 0:2. Ekipa z Andaluzji wróciła zatem na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu. Piłkarze Nietoperzy po raz drugi w trakcie trwającej kampanii schodzili z placu gry na tarczy.

Valencia przystępowała do swojej potyczki po wygranym spotkaniu z Realem Sociedad San Sebastian. Tymczasem Betis miał za sobą przegrane boje z Getafe CF i Realem Madryt, więc chciał zmazać plamy po tych potyczkach.

W pierwszej części gry ekipa z Andaluzji było zespołem zdecydowanie aktywniejszym ofensywie. Następstwem takiego stanu rzeczy był gol dla Betisu, który padł dzięki bramce zdobytej przez Sergio Canalesa. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Joaquin.

Tymczasem w 23. minucie goście mogli objąć dwubramkowe prowadzenie. Przed szansą zdobycia bramki stanął Antonio Sanabria, ale na przeszkodzie stanął mu bramkarz rywali. Tym samym do przerwy team z Sewilli prowadził jednym golem.

Po zmianie stron kolejny błysk swojego talentu zaprezentował Hiszpan Joaquin, który zaliczył drugą asystę. Tym razem doświadczony zawodnik obsłużył świetnym podaniem Cristiano Tello, który ustalił wynik rywalizacji na 2:0 dla swojej drużyny. Dzięki tej wygranej Betis wskoczył na pozycję lidera rozgrywek.