Zwycięski gol Brazylijczyka

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  04.10.2020 15:53

Pierwsza połowa meczu Deportivo Alaves z Athletic Bilbao mogła sprawić, że ktoś na chwilę zasnął. Po przerwie gospodarze zaprezentowali się jednak dobrze i ostatecznie zdołali pokonać rywali 1:0. Dla Deportivo było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Drugie niedzielne spotkanie w La Liga miało miejsce na Estadio Mendizorrotza, gdzie Deportivo Alaves podejmowało Athletic Bilbao. Zespoły te zajmowały przed meczem pozycje spadkowe, więc bardzo potrzebowały punktów.

Co działo się w pierwszej połowie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, praktycznie nic. Przede wszystkim nie obejrzeliśmy żadnego gola, ale o to było bardzo trudno, ponieważ oba zespoły nie oddały nawet celnego strzału. Częściej próbował Athletic, który przejął inicjatywę i dominował w posiadaniu piłki. Jednak bardzo często zawodnicy podejmowali błędne decyzje odnośnie oddania strzału, bądź wyjścia na pozycję w odpowiednim momencie. Zawodnikom z Kraju Basków trzykrotnie odgwizdano pozycję spaloną. A co z Deportivo? Oni zrobili jeszcze mniej, byli dużo mniej aktywni. Można było odnieść wrażenie, że pasuje im bezbramkowy wynik, który utrzymał się do przerwy.

Na drugie 45 minut piłkarze Deportivo Alaves wyszli odmienieni w pozytywnym znaczeniu. Od początku wykazywali dużą aktywność do gry, co mogło dać efekt w postaci gola na 1:0 już 50. minucie. Wprowadzony z ławki rezerwowych Lucas Perez przyjął piłkę w polu karnym, znalazł sobie wolną przestrzeń, ale uderzył niecelnie. Dziesięć minut później Hiszpan mógł się zrehabilitować, ale uderzył w sam środek bramki.

W 74. minucie gospodarze strzelili gola, na którego tak mocno pracowali. Z rzutu wolnego na pole karne dośrodkował Perez, a tam najwyżej wyskoczył Rodrigo Ely, który zdobył zwycięską bramkę. Deportivo w końcowych minutach grało jeszcze w osłabieniu, ponieważ Duarte zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę.

Następnym przeciwnikiem Deportivo Alaves będzie Elche. Z kolei Athletic Bilbao podejmie u siebie Levante.