Roncaglia bohaterem Osasuny. Argentyńczyk z golem i asystą

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  04.10.2020 13:53

CA Osasuna pokonała przed własną publicznością Celtę Vigo 2:0 (1:0) w spotkaniu piątej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Gospodarze wrócili zatem na zwycięski szlak na swoim stadionie po dwóch meczach bez wygranej.

CA Osasuna i Celta Vigo do potyczki na Estadio El Sadar przystępowały, chcąc wrócić na zwycięski szlak. Gospodarze do swojego spotkania podchodzili, mając plan, aby wygrać swoje drugie spotkanie w trakcie trwającej kampanii po porażce z UD Levante. Z kolei gości chcieli się zrehabilitować za przegrany bój z FC Barceloną.

Dwa gole padły w pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach hiszpańskiej ekstraklasy. Ozdobą meczu było trafienie Facundo Roncaglii, który popisał się uderzeniem sprzed pola karnego w 23. minucie. Ostatecznie piłka po "bombie" Argentyńczyka wylądowała w lewym górnym rogu bramki rywali.

Na drugie trafienie trzeba było natomiast czekać do 76 minuty. Tym razem Roncaglia wystąpił w roli asystenta, a piłkę do siatki rywali skierował Jonathan Calleri. 27-latek uderzeniem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny, ustalając wynik spotkania na 2:0 dla teamu z Pampeluny.

Osasuna dzięki swojej wygranej wskoczyła na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Po przerwie na mecze reprezentacyjne ekipa Arrasate zmierzy się w delegacji z Eibar. Z kolei Celta u siebie podejmować będzie Atletico Madryt.