Granada nie dała rady beniaminkowi

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  04.10.2020 21:19

Zespołom Cadiz i Granady nie udało się odnieść trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Bezpośredni pojedynek obu zespołów, który został rozegrany w niedzielę w ramach 5. kolejki La Liga, zakończył się remisem 1:1 (0:1). Cadiz po raz pierwszy stracił punkty u siebie, natomiast Granada na wyjeździe.

Mecz na Estadio Ramon de Carranza w Kadyksie nie miał zdecydowanego faworyta, choć bukmacherzy nieco większe szanse na zwycięstwo dawali gościom. Po pierwszej połowie wydawało się, że to właśnie Granada sięgnie w tym meczu po komplet punktów. W 27. minucie na prowadzenie wyprowadził ją German Sanchez, który pokonał bramkarza Cadiz uderzeniem głową po bardzo dobrym dośrodkowaniu Kenedy'ego z prawej strony boiska.

Beniaminek z Kadyksu trzy minuty po przerwie doprowadził jednak do wyrównania. Po nieudanym uderzeniu przewrotką w wykonaniu Alvaro Gonzaleza, piłka trafiła pod nogi Ivana Alejo, który potężnym strzałem zmusił bramkarza Granady do kapitulacji. Jak się później okazało, był to ostatni gol tego spotkania.

Obie drużyny po niedzielnym meczu mają na swoim koncie po siedem punktów. Granada wywalczyła ja w czterech spotkaniach, natomiast Cadiz ma aktualnie rozegrany jeden mecz więcej.