REKLAMA
REKLAMA

"Griezmann jest nieszczęśliwy w Barcelonie"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  06.10.2020 18:33
"Griezmann jest nieszczęśliwy w Barcelonie"

Antoine Griezmann  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps stwierdził, że Antoine Griezmann jest nieszczęśliwy w Barcelonie. Powodem jest pozycja, na której jest wystawiany i na której nie jest w stanie zaprezentować pełni swoich możliwości.

29-latek do katalońskiego klubu trafił latem ubiegłego roku za 120 milionów euro z Atletico Madryt. W poprzednim sezonie wystąpił w 35 ligowych spotkaniach, zdobywając tylko dziewięć bramek. To wynik znacznie poniżej oczekiwań, ale duży wpływ na to miała pozycja, na której piłkarz wystawiany był przez trenerów Barcelony. Griezmann najczęściej grywał na skrzydle, choć większość swojej dotychczasowej kariery spędził na środku ataku, gdzie zdecydowanie czuje się najlepiej.

Nic w tej kwestii nie zmieniło się również po zatrudnieniu przez Barcelonę Ronalda Koemana. We wszystkich trzech dotychczasowych meczach Dumy Katalonii w La Liga Francuz zagrał na prawym skrzydle i nie udało mu się ani razu wpisać na listę strzelców.

Deschamps rozumie Griezmanna


- Rozmawiam z nim i zobaczę się z nim także później, Jestem pewny, że nie jest zadowolony z tej sytuacji - powiedział Deschamps. - Nie mieszam się do wykorzystania moich zawodników w innych klubach, czy to jeżeli chodzi o Barcelonę, czy jakikolwiek inny klub. Antoine gra jednak w tej chwili na prawej stronie - kontynuował.

- Dla mnie jest bardziej skuteczny, gdy jest w centrum gry, kiedy może być często przy piłce. Na tej pozycji ma również możliwość cofnięcia się i pomocy w środku pola. Nie potrafi jednak brać piłki i ogrywać rywali na skrzydle jak inni - kontynuował szkoleniowiec francuskiej kadry.

- Musimy robić to, co najlepsze, biorąc pod uwagę różne sytuacje w Barcelonie, system i zawodników. Antoine nigdy nie narzeka, ale żeby zawodnik w pełni wykorzystał swój potencjał, zawsze jest lepiej, gdy gra na swojej nominalnej pozycji - dodał Deschamps.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

szuszu | 06.10.2020 19:35

Griezmann Griezmann..... Nie szkoda mi ciebie... Zdradziłeś Atléti to teraz się rozwijaj w Barcelonie!!!! To samo Tomaszu Partey, życzę byś pogubił buty na boisku w Arsenalu!

JohnyKozak123 | 06.10.2020 20:30

Też kibicuję Atletico ale po ki ch... ten jad? Tylko życiowe niedorajdy boją się zmienić pracodawcę! W tej pier... piso-polszy to każdy by chciał całe życie na etaciku w jednej firmie 40 lat pracować robiąc to samo. Nie zmienisz, to się nie rozwijasz.

dalmare | 06.10.2020 20:45

"| 06.10.2020 20:30 ...W tej pier... piso-polszy to każdy by..."-
-    ^ "...ale po ki ch... ten jad?..."
(koniec cytatu).
Dodam że Griezmann zrealizował właśnie swój rozwój porzucając pod wpływem Simeone skrzydło i realizując się w szerokości pk.

FCHollywood | 06.10.2020 23:28

Nie mieszam się, ale się wmieszam. Geniusz.

Joker | 07.10.2020 00:36

A ja jestem nieszczęśliwy jak patrzę na grę Griezmann'a w barwach Barcelony...

DiffretAngle | 07.10.2020 18:14

Zakup Griezmanna to była od początku jedna z najgłupszych decyzji Barcy. O ile Coutinho, Dembele, mieli konkretnych zawodników spróbować zastąpić, tak Griezmann jest zupełnie bez odpowiedniej pozycji w Barcy, a na każdej na której może ewentualnie zagrać, i tak ma graczy do konkurencji znacznie od siebie lepszych, a brakuje mu takich, do współpracy z którymi przywykł.
Kolejna porażka to wynagrodzenie. Gość kosztował fortunę, zarabiał więcej niż Suarez, Coutinho, Dembele... Jest drugi po Messim.
Ktoś kto go "sprzedał" Barcelonie, zrobił interes życia - w sensie i klubu i agenta. Atletico odmłodziło się Felixem, a ilość takich deali które przeprowadził Bartek, zwłaszcza z Curym na rynku Brazylijskim, to temat na dochodzenie kryminalne i proces o niegospodarność.

szuszu | 07.10.2020 23:54

Na Wanda Metropolitano nawet nie chcą wspominać o Griezmannie... Usunęli pomnik jego a kibice w Madrycie są raczej cięci na niego. To są fakty prosto ze stadionu gdzie byłem i słuchałem komentarzy. Tyle w temacie...

szuszu | 07.10.2020 23:57

Dlatego też mogę się spodziewać co będą mówili na temat następnego wyjebkowicza, a mianowicie Thomasa Parteya....

szuszu | 08.10.2020 00:14

Dla mnie prawdziwym Rojiblanco to Cholo, Fernando Torres, który znów wstąpił w szeregi Atléti ale do kadry młodzieżowej by tam trenować młodych, Costa który powiedział że o jego kontynuacji gry lub sprzedaży bądź wypożyczeniu zadecyduje "góra" czyli Enrique Cerezo. Natomiast o Cholo już tyle było pisane że to oczywiste iż jest już legendą klubu....primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy