REKLAMA
REKLAMA

Depay zapowiada odejście z Lyonu. Transfer za darmo

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Football Espana  |  11.10.2020 16:29
Depay zapowiada odejście z Lyonu. Transfer za darmo

Memphis Depay  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Zdaniem Mundo Deportivo Olympique Lyon nie zarobi nic na Memphisie Depayu. Wszystko wskazuje bowiem na to, że zawodnik ten podpisze w styczniu 2021 roku przedwstępną umowę z nowym pracodawcą.

Reprezentant Holandii był łączony latem z klubami z Hiszpanii, Anglii i Włoch. Najbliżej jego pozyskania była FC Barcelona. Do transakcji nie doszło, mimo że w pewnym momencie oczekiwania Francuzów wynosiły tylko 30 milionów euro. Les Gones nie chcieli jednak łatwo stracić swojego czołowego gracza i ostatecznie dopięli swego. Memphis Depay spędzi sezon 2020-2021 we francuskiej Ligue 1.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Olympique Lyon nie przedłuży z piłkarzem umowy. A to oznacza, że ten opuści klub w czerwcu przyszłego roku za darmo. W teorii Memphis Depay może już w styczniu wynegocjować umowę i podpisać przedwstępny kontrakt z nowym pracodawcą. I tak - jak wskazuje jego wypowiedź - zamierza właśnie uczynić.

- Mam niemal 26 lat, a już niebawem będę miał wolną rękę, jeśli chodzi o moją przyszłość. Myślę, że co najmniej kilka klubów będzie mną zainteresowana, gdy przestanie obowiązywać mnie kontrakt - powiedział Depay w rozmowie z Mundo Deportivo.

Za faworytów w walce o podpis tego gracza uważa się Barcelonę. Wielkim zwolennikiem sprowadzenia Depaya jest trener Ronald Koeman, który współpracował z tym piłkarzem w reprezentacji Holandii.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

bartekm123 | 11.10.2020 17:24

to niezły kapitan ;)

Maciejus_ManUtd | 11.10.2020 19:13

Na kapitana nie przystało mówić o takich rzeczach, ale poniekąd rozumiem go.

Joker | 11.10.2020 23:12

Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem sprowadzenia go do Barcy, ale taki niezły grajek za darmo na ławkę nie byłby zły, a zawsze za rok czy dwa można go korzystnie sprzedać, zwłaszcza że to nie Bartomeu już by go sprzedawał, hehe :)

Patio1950 | 13.10.2020 14:26

Szkoda, że nie udało się go sprzedać. Teraz będziemy się męczyć z niewolnikiem, który nie chce dla nas grać i dodatkowo pobiera największą pensję w drużynie.

Nowik | 13.10.2020 14:55

I po takich słowach gość powinien w trybie natychmiastowym stracić opaskę kapitana, która powinna trafić do najbardziej charakternego piłkarza w Lyonie, jakim jest Anthony Lopes. A jeśli idzie o Depaya, to dla mnie może iść do Barcy, skoro robi łaskę, że wgl będzie grał. Na jednym piłkarzu Lyon się nie kończy :)

MarseilleFan | 13.10.2020 21:20

Nowik
Niestety Garcia nie daje opasek kapitańskich bramkarzom. W Marsylii wolał aby nosił ją Payet i dopiero AVB dał ją z powrotem Mandandzie, który jest dużo lepszym kapitanem, a różnica między Payetem a Depayem jest taka, że ten pierwszy robł wszystko żeby grać w Marsylii, a Holender na odwrót, więc tu Rudi powinien pokazac że ma jaja i ta opaske mu jednak odebrać.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy