REKLAMA
REKLAMA

Niemieckie media krytykują kadrę. Problemem defensywa

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Sport Bild  |  14.10.2020 09:46
Niemieckie media krytykują kadrę. Problemem defensywa

Joachim Loew  |  fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Niemieckie media nie są zadowolone z tego, co prezentuje w ostatnim czasie drużyna prowadzona przez Joachima Loewa. Jego reprezentacja zaledwie zremisowała we wtorek ze Szwajcarią. Martwi głównie defensywa, która dopuściła do utraty trzech goli.

Nasi zachodni sąsiedzi zremisowali cztery z pięciu ostatnich spotkań. Obecnie zajmują przez to drugie miejsce w grupie Ligi Narodów i są za plecami Hiszpanów. Ostatnio nie zdołali też pokonać w meczu towarzyskim Turcji (3:3).

„Totalny chaos w defensywie” - grzmi na pierwszej stronie środowego wydania Bild. Tymczaem Lothar Matthaus, ekspert i osoba, która w ostatnim czasie mocno krytykowała Loewa, odniósł się do decyzji kadrowych selekcjonera. - Moim zdaniem Jogi powinien skończyć z ciągłymi eksperymentami dotyczącymi składu i ustawienia zespołu. Nasza kadra najlepiej czuje się grając w systemie z trzema obrońcami, a Loew próbuje ciągle innych rozwiązań - powiedział w wywiadzie dla Bilda.

Prócz Matthausa krytycznych uwag kadrze nie szczędził też były reprezentant kraju, Bastian Schweinsteiger. - Kadra gra naprawdę mizernie i nie można dziwić się fanom, jeśli ci nie identyfikują się z tą drużyną w stu procentach. Na Miejscu Loewa grałbym ofensywniej, posyłając jednego zawodnika więcej do ataku lub pomocy. Nie podoba mi się gra piątką defensywnych graczy, to nie zdaje egzaminu - mówił Schweini po niedawnym meczu z Ukrainą.

Przed wtorkowym starciem z Helwetami Loew oczekiwał od swoich podopiecznych odwagi, precyzji i koncentracji. Media w Niemczech zauważają kąśliwie, że cechy te prezentowali raczej w spotkaniu tym Szwajcarzy.

W żadnym z ostatnich pięciu meczów Niemcy nie zachowali czystego konta. Łącznie stracili w nich aż dziewięć goli.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sztEFFEn | 14.10.2020 10:45

Ruediger do gorsza, elektryczna wersja Boatenga w dołku. Klostermann i Halstenberg lepiej prezentują się w Lipsku niż reprezentacji - podobnie Tah. Ginter przeciętny, w obwodzie może być. Gosens daje nadzieję, ale musi się zgrać z zespołem. Wczoraj mógł zaliczyć bajecznego gola, ale Sommer się nie dał. Can do obrony nie pasuje, a Suele, który ma być liderem obrony miewa różne mecze. Niemcom brakuje Kimmicha na boku obrony (choć nie ruszałbym go już ze środka pomocy) i lidera na stoperze, jakim przez długi czas był Hummels.

Asgaard | 14.10.2020 17:32

od samego poczatku mowie ze Suele to max poziom dolu BL lub 2 BL.. Tah zreszta nie wiele lepiej. Bieda w obronie w calej BLprimeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy