REKLAMA
REKLAMA

Czas rozliczeń Bartomeu w Barcelonie blisko!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Mundo Deportivo  |  16.10.2020 08:53
Czas rozliczeń Bartomeu w Barcelonie blisko!

Josep Maria Bartomeu  |  fot. Pressfocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
FC Barcelona wkrótce może mieć nowego klubowego sternika. Mundo Deportivo donosi, że 1 lub 2 listopada ma się odbyć głosowanie nad wotum nieufności aktualnego prezydent klubu Josepa Marii Bartomeu. Aby do takiego głosowana mogło dojść, potrzebnych było 16250 głosów. Tymczasem ostatecznie socios Barcy oddali 20687.

FC Barcelona musi teraz czekać na informację od sekretarza generalnego ds. sportu. Wygląda jednak na to, że wkrótce aktualny prezydent będzie zmuszony ustąpić ze swojego stanowiska.

Przypomnijmy, że oficjalnie obecna kadencja Josepa Marii Bartomeu wygasa w przyszłym roku. 57-latek prezydentem Dumy Katalonii jest drugą kadencję. Wybory na nowego sternika klubu mają mieć natomiast miejsce w marcu 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że ostatnio Josep Maria Bartomelu notował przynajmniej kilka wpadek. Najpierw nie porozumiał się z Leo Messim w sprawie zmiany klubu, mimo że umowa Argentyńczyka takie rozwiązanie warunkowała. Sternik klubu według wielu głosów miał dać też piłkarzowi ustne zapewnienie, że ten będzie mógł zmienić klub, jeśli dojdzie do takiego wniosku.

Zbliża się koniec Bartomeu w Barcelonie


Innym przykładem na złą pracę w klubie hiszpańskiego działacza sportowego może być natomiast to, że w zeszłym miesiącu katalońska policja oskarżyła go według hiszpańskich mediów o korupcję. Josep Maria Bartomeu co prawda przekonuje, że nie ma nic wspólnego z nielegalnym procederem, ale niesmak i tak pozostaje.

Hiszpan urodzony w Barcelonie jest prezydent klubu z Camp Nou od 2014 roku, zastępując w tej roli Sandro Rosella, jego przyjaciela i bliskiego współpracownika, który pełnił funkcję wiceprezesa.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

LM10FCB | 16.10.2020 11:52

Jakos   nie wierze by koniec był bliski , on nie chce ustapic chodz by nie wiem co .

RG_11 | 16.10.2020 15:41

'chodz'... nie dość, że najbardziej tępe komentarze na stronie, to jeszcze analfabeta

RomeluKaku | 16.10.2020 17:15

Doprawdy trudno przeczytać wszystkie komentarze,jest ich tak wiele.Jednak udało mi się wyłapać jedną perełkę.A mianowicie,cyt:
"Jakos   nie wierze by koniec był bliski , on nie chce ustapic chodz by nie wiem co".Zgadzam się w pełni i dodaję coś od siebie.Bartolomeu musi odejść.Lato na prezesa,a Kuman do rezerw.Odpocznie kilka spotkań to ochłonie

LM10FCB | 16.10.2020 18:19

Rg widzę ze lubisz innym ubliżać och przepraszam bo nie napisałem arcy dokładnie ,bym cie spotkał pajacu na drodze to bym ci wyj ebał w ten tępy baniak i byś sie ode mnie   odpier ....  

LM10FCB | 16.10.2020 18:21

RG-11 Inni umieją czytać tylko ty nie wiec coś z tobą jest nie tak .primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy