REKLAMA
REKLAMA

Piłkarzowi Realu Madryt grozi więzienie. Był na przesłuchaniu

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Football Espana  |  23.10.2020 10:04
Piłkarzowi Realu Madryt grozi więzienie. Był na przesłuchaniu

Santiago Bernabeu  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Napastnik Realu Madryt, Luka Jović znalazł się w tarapatach. Z powodu złamania obostrzeń dotyczących pandemii koronawirusa grozić mogą mu miesiące więzienia. Takie przepisy obowiązują bowiem w Serbii.

Jak donoszą dziennikarze Marki, piłkarz ten w kwietniu złamał przepisy w swoim rodzimym kraju. Grozi mu grzywna w wysokości 1,275 euro, ale konsekwencje mogą być nawet surowsze. Prokuratura może wystąpić o to, by skazano gracza na pobyt w więzieniu. Zgodnie z przepisami sąd mógłby skazać Lukę Jovicia na trzy lata pozbawienia wolności. Bardziej prawdopodobny w tym przypadku byłby jednak wyrok 6-miesięczny.

Piłkarz na celowniku prokuratora


Cała sprawa brzmi dość sensacyjnie, ale media donoszą, że piłkarzowi nie jest do śmiechu. Zwłaszcza, że wezwała go belgradzka prokuratura, gdzie ostatnio zeznawał. Serb złamał bowiem zasady kwarantanny w pierwszych miesiącach tego roku. Przyłapano go poza domem, choć miał poddawać się samoizolacji po powrocie z Hiszpanii.

Wiosną Real Madryt pozwolił Joviciowi na powrót do ojczyzny, gdzie miał spędzić czas ze swoją rodziną. Szybko wyszło jednak na jaw, że zawodnik balował na ulicach Belgradu. Spadła na niego wówczas fala krytyki zarówno w serbskich, jak i hiszpańskich mediach. Joviciem zainteresowała się też policja, a potem prokuratura.

Serbskiego piłkarza skrytykował nawet premier jego kraju, Ana Brnabic. Podkreślił on, że Jović zachował się nieodpowiedzialnie i dał zły przykład swoim rodakom. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy