Trzy punkty Interu w Genoi! Kolejny gol Lukaku

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: SerieA.pl  |  24.10.2020 19:50

Romelu Lukaku  |  fot. Grzegorz Wajda

Genoa przegrała z Interem 0:2 (0:0) w meczu 5. kolejki Serie A. Kibice Nerazzurri mogli przez dłuższą część spotkania odczuwać niepokój, ponieważ ich ulubieńcy pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 64. minucie.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Nikogo nie dziwi fakt, że to Inter był częściej przy piłce, ale podopieczni Antonio Conte stwarzali sobie mało sytuacji, co nie pozwoliło im strzelić w tej odsłonie meczu bramki. Nerazzurri skutecznie neutralizowali zapędy ofensywne Genoi, która nie była w stanie oddać celnego uderzenia.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, aczkolwiek tym razem zawodnicy Interu wykazywali się lepszą skutecznością.

W 64. minucie wynik meczu otworzył niezawodny Lukaku. Belg rozegrał tak zwaną klepkę z Barellą i otrzymał podanie w pole karne. Będąc przed obrońcą zszedł na lewą nogę i przewracając się zdołał oddać bardzo dobre uderzenie w kierunku górnego rogu bramki, po którym Perin musiał skapitulować.

Bramkę na 0:2 zdobył w 79. D'Ambrosio. Inter wykonywał wtedy rzut rożny, a piłkę po dośrodkowaniu odbił głową w stronę bramki Ranocchia. Strzelec bramki zdołał zmienić tor lotu piłki i ponownie zmusił Perina do wyciągania piłki z siatki.

Genoa ostatecznie przegrała z Interem 0:2. Dla Lukaku jest to piąte trafienie Serie A w tym sezonie. Belg nie strzelił bramki jedynie w zremisowanym 1:1 meczu z Lazio.

Komentarze | 22 komentarzy

gk87 | 24.10.2020 19:55

Genoa dno,wyszła tylko z nastawieniem by bronić...my dziś też słabiutko ale wystarczyło ,ważne 3 pkt, jedziemy dalej FORZA INTER!

MrGhost | 24.10.2020 20:00

Eriksen zupełnie nie pasuje do Conte. Widać, że mógłby być przydatny, gdybyśmy preferowali inny futbol. Dziś najlepszy na boisku Ranocchia i po wejściu Nico. Zagraliśmy kolejny mecz słabo lub bardzo słabo, ale dzięki Bogu do przodu i zero z tyłu. Kadra powoli wraca do normalnego kształtu i na szachtar już możemy myśleć nad składem,a nie wystawiać kto jest dostępny.

Komentatorzy Eleven rozpływali się nad Genoą, która to grała 'mądrze taktycznie'. Rozumiem, że Inter jest dramatyczny, ale chwalenie takiego stylu gry to plucie w twarz Bogini Futbolu. Oddali jeden strzał w meczu,a Ci patrzą jakby wyszli z Interem na norze.

amazon | 24.10.2020 20:04

Ważne i potrzebne 3 punkty. Takie mecze się będą zdarzać wszystkim drużynom, szczególnie tym grającym także w środku tygodnia. Mimo że to tylko Genoa to cieszy czyste konto Handy. Gramy dalej, ten sezon to będzie niekończące się pasmo niespodzianek.

kakarotto2019 | 24.10.2020 20:06

Lukaku ma świetny sezon, może powalczy o króla strzelców, jeśli pogra chociaż ze 3 sezony na podobnym poziomie może stać się ikoną klubu.

vahuPL | 24.10.2020 20:07

@MrGhost - pełna zgoda co do Eriksena i komentatorów.

Oglądając ten mecz miałem wrażenie, że za każdą krytykę Eriksena jest płacony jakiś bonus. Facet w prawie 60 minut miał może jedno niedokładne zagranie i jedną stratę, a oni, że grał fatalnie. Jak posyłał piłki na centymetry to "niezłe zagranie", jak ciągnął akcję, ale albo Perisic albo Brozovic odwracali się w drugą stronę i nie chcieli dołączyć, to błąd Eriksena... Brozo po zgraniu piłki z Lautaro daje lagę do przodu zamiar w trójkącie z Eriksenem.. to ten ostatni nie włącza się do akcji.... dla odmiany jak Barella źle przyjął, ale się udało i "dziobnął" do Lokalu po czym padł gol, to już zauważyli jak to jest lepszy od Duńczyka... słabo się to oglądało, ale jeszcze gorzej słuchało.

amazon | 24.10.2020 20:17

@vahuPL
W punkt, nic dodać nic ująć.

BOYSSAN | 24.10.2020 20:22

Ważne 3 pkt

Co do meczu to wiadomo było jaki bedzie jego przebieg. Do zapomnienia

Teraz Szachtar we wtorek i walka o dobry wynik.

Baresi | 24.10.2020 20:31

Mega słaby mecz, oglądać się tego nie dało. Ale Inter zgarnia 3 punkty i tyle. Mam nadzieję że z Ukraińcami zagrają lepiej, bo jak nie, to będzie łomot...

Chichot | 24.10.2020 20:37

Komplet punktów małym nakładem sił. Ciężko się gra jak ktoś postawi autobus ale często gole to kwestia czasu. Pierwsza połowa nudna i słaba. Można się cieszyć, że zagraliśmy bez straty gola i cały mecz był pod kontrolą. Widać, że piłkarze nie mają jeszcze świeżości i są zajechani.

BOYSSAN | 24.10.2020 20:50

@chichot nie do końca zgodziłbym się ze 3 pkt małym nakładem sił. Po Lukaku było np widać jak jest wyeksploatowany czy Vidalu jak schodził.
Zespół nie wyglada dobrze pod względem fizycznym i ja bym tutaj zwrócił uwagę na bardzo krótki czas na odpoczynek miedzy sezonami miał Inter grający finał LE. Moim zdaniem to jest główna przyczyna ze nie weszliśmy w sezon tak jak pewnie większość myślała ze wejdziemy.
Ja zakładam ze formę odpowiednia złapiemy nie za tydzień czy dwa ( bo teraz jest fizyczny maraton ) ale trochę później i jeśli tylko zdrowie plus brak zakażeń Covid będzie  dopisywał to szeroka kadra na późniejszym najważniejszym etapie będzie grała min na nasza korzyść.
Potrzeba cierpliwości

Chichot | 24.10.2020 20:57

Boyssan
To też jest bardzo możliwe i ciężko to ocenić bo nie widziałem, żadnych wypowiedzi na ten temat. Mam nadzieję, że w tym roku będzie na odwrót i forma przyjdzie pod koniec roku, gdy zwykle zaczynaliśmy grać padakę.

BOYSSAN | 24.10.2020 21:08

@Chichot

I tego się trzymajmy :)

Monochromatyczn | 24.10.2020 21:22

Ktoś przybliży jak wypadł Luca Pellegrini i Pjaca?

BOYSSAN | 24.10.2020 21:25

@mono

Pjaca grał od poczatku ale tak jak pozostali gracze ofensywni nie mieli szansy nic pokazać.

Luca Pellegrini wszedł w 2 połowie , kilka niezłych zagrań pokazujących ze jest potencjał ale nic po za tym

Monochromatyczn | 24.10.2020 22:18

Grazie, o Perina nie pytam :)

LukasInter | 25.10.2020 07:16

Bardzo słaby mecz w wykonaniu Interu ale najważniejszy że zwycięski. Kluczowe było wejście Barelli wg mnie. Inter wygląda słabo fizycznie i z tego powodu można się obawiać meczu z Ukraińcami

xxBANGxx | 25.10.2020 10:09

Lukaku to jest najlepszy transfer Interu od czasu Ronaldo.
Belg jest genialny w ich barwach. There, i said it.

BRUNO_18 | 25.10.2020 11:04

to zobacz w ilu Nazario zagrał meczach i się zastanów, czy był to taki dobry transfer.

_tripletta_ | 25.10.2020 11:18

Dlatego cieszę się, że Lukaku nie trafił do Juve tylko do Interu.
Co to by była za miazga Lukaku - Ronaldo.
Dwa czołgi rozjeżdżające każdą obronę.

_tripletta_ | 25.10.2020 12:03

A co do samego meczu ważne 3 pkt, ale zastanawiam się kiedy sędziowie będą korzystać z VARu na korzyść Interu, a nie tylko na korzyść rywali.
To już nawet śmieszne nie jest

BOYSSAN | 25.10.2020 12:18

@Bruno18

Transfer Ronaldo Luiza Nazario de Limy to było moim zdaniem obok zatrudnienia Mourinho najlepsze co się przytrafiło Interowi w erze po 1990 r ( ja kibicuje od ok 1994/95 ) .
Postawie tezę , ze gdyby nie Ronaldo Nazario bardzo możliwe ze dzisiaj nie byłoby kibiców Interu w Polsce lub byłoby ich bardzo niewiele. Może kontrowersyjnie ale tak uważam. O transferze Ronaldo do Interu mówil cały piłkarski świat od młodych chłopaków na trzepaku pod blokiem po świat polityki. To była bomba

Nie można przewidzieć ze dany gracz będzie miał kontuzje czy nie ale bilans Ronaldo w Interze to 99 meczy 60 goli , zdobył w 97 złota piłkę , z drużyna vicemistrza serieA oraz P UEFA.

BRUNO_18 | 25.10.2020 14:24

bo to najlepszy napastnik w historii. jakby grał teraz to by strzelał po 40 bramek w Serie A, bo dzisiejsi defensorzy nie dorastają do pięt tamtym.