REKLAMA
REKLAMA

Chaos. Zarząd Barcelony podjął decyzję

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sport.es  |  26.10.2020 19:16
Chaos. Zarząd Barcelony podjął decyzję

Josep Maria Bartomeu  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu nadal będzie kierował klubem i stanie przed wotum nieufności, któremu musi poddać się na początku listopada. Jak informuje dziennik Sport, podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu klubu podjęta została decyzją o nieskładaniu rezygnacji i pozostaniu na zajmowanych stanowiskach.

W poniedziałek rano katalońskie media informowały, że Bartomeu oraz pozostali członkowie zarządu poważnie rozważają podanie się do dymisji, po tym jak lokalne władze nie zgodziły się na odroczenie głosowania nad wotum nieufności, które musi odbyć się w najbliższy weekend, konkretnie w niedzielę 1 listopada i poniedziałek 2 listopada.

Klub wnioskował o przełożenie głosowania z uwagi na pandemię koronawirusa. Barcelona stała na stanowisku, iż żądanie, aby członkowie klubu udali się na głosowanie, gdy jednocześnie mówi się im, aby zostali w domu i nie ryzykowali niepotrzebnych podróży w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, jest sprzeczne. Władze klubu chcą jednak za wszelką cenę tego uniknąć i miały rozważać rezygnację ze stanowisk, jeżeli decyzja nie zostanie zmieniona.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia zarządu podjęta została jednak decyzja o pozostaniu na stanowiskach. Władze klubu cały czas czekają także na ostateczną decyzję katalońskich władz w sprawie możliwości zorganizowania głosowania nad wotum nieufności w najbliższy weekend.

Zwolennicy wotum nieufności wobec Josepa Marii Bartomeu i jego zarządu, zebrali pod swoim wnioskiem ponad 20 tysięcy podpisów. Oficjalnie zatwierdzonych został 19 380, czyli znacznie więcej niż wymagane 16 521. Statut klubu zobowiązuje jego władze do zorganizowania referendum, które zgodnie z przepisami powinno odbyć się 1 i 2 listopada.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Damian1993 | 26.10.2020 20:05

Gość ewidentnie bez honoru. Od kilku lat skutecznie destabilizował klub finansowo, by na końcu swojej kadencji tak dobrać skład personalny, by na szpicy mieć wybór w postaci Bratwaite'a.Nic do gościa nie mam, ale to nie jest raczej 9 na miarę Barcelony

Damian1993 | 26.10.2020 20:07

Potem te akcje z oddawaniem piłkarzy za garść orzechow- żenada. Smutne, co się stało z tym wielkim klubem. Oby po odejściu tego kapcia słońce zaświeciło nad Camp Nou.

Mateusz_Chlorek | 26.10.2020 20:17

Nic się nie stało, bo ten klub ciągle jest wielki. Cały czas Barca jest sportowo w pierwszej trójce klubów Europy, mimo licznych problemów i nieudolności zarządu w niektórych sprawach.
Finansowo wiadomo, że się odbijemy i to pewnie dość szybko, a te problemy w okienku wyjdą nam tylko na zdrowie bo zamiast bezsensownych transferów najemników typu Depay czy Wijnaldum, będziemy ogrywać młodzież, którą mamy teraz piekielnie utalentowaną.

LM10FCB | 26.10.2020 20:33

Na taczkach won z Klubu !!!!!

Damian1993 | 27.10.2020 05:24

Mateusz_Chlorek
Zyczę zawsze jak najlepiej Barcelonie, ale według mnie to Koeman nie jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. To tylko moje osobiste odczucia, mogę się mylić. Okaże sie:). Razi mnie w dalszym ciągu tak bezsensowne odsunięcie Suareza od klubu, jak i stawianie na Busiego jako podstawowego zawodnika. Gracz świetny, ale od przynajmniej 2 lat powinien być tylko i wyłącznie rezerwowym.primeradivision.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy