REKLAMA
REKLAMA

Marca: W tym roku nie poznamy nowego prezydenta Barcelony

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Marca  |  28.10.2020 17:21
Marca: W tym roku nie poznamy nowego prezydenta Barcelony

Piłkaeze FC Barcelony  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
FC Barcelona nie przeprowadzi w tym roku wyborów na nowego prezydenta po tym, jak Josep Maria Bartomeu odszedł z klubu, informuje na swoich łamach Marca. Odnotujmy, że tymczasowym sternikiem klubu z Katalonii jest Carlos Tusquets.

W związku z panującą aktualnie pandemią koronawirusa bardzo możliwe, że tymczasem prezydent Barcy będzie pełnił swoje obowiązki do stycznia przyszłego roku. Z kolei na luty zaplanowane są regionalne wybory polityczne.

W związku z powyższym przed Tusquetsem analiza aktualnej sytuacji finansowej klubu, a także podjęcie decyzji ws. obniżek płac. Pewne jest natomiast, że Carles Tusquets Trias de Bes nie będzie startował na prezydenta klubu.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu katalońska policja oskarżyła Josepa Marię Bartomeu o korupcję. Ten jednak cały czas zaprzeczał tego typu głosom.

Hiszpan Bartomeu pełnił stanowisko prezydenta Barcelony przez dwie kadencje. 57-latek w powszechnej opinii pochodził z tej strony zarządu klubu, która była postrzegana za konserwatywną.

Kataloński przedsiębiorca rozpoczął piastowanie funkcji prezydenta Dumy Katalonii w 2014 roku po rezygnacji Sandro Rosella, jego bliskiego przyjaciela i współpracownika, który pełnić funkcję wiceprezesa.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy