Rewelacja z Kadyksu nie zwalnia tempa

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  30.10.2020 22:52

Piłkarze Cadiz CF  |  fot. PressFocus

Eibar SD przegrało w spotkaniu ósmej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy 0:2 (0:2) z Cadiz CF. W szeregach gospodarzy od 76 minuty na boisku pojawił się Damian Kądzior.

Eibar SD w meczu z Cadiz CF musiało sobie radzić bez reprezentanta Polski Damiana Kądziora w wyjściowym składzie. Na pozycji byłego piłkarza Dinamo Zagrzeb zagrał Kevin Rodrigues, który jest nominalnym lewym obrońcą. W starciu z Realem Valladolid piłkarz ten jednak dał rzutem na taśmę trzy punkty swojej drużynie.

Chociaż pierwsze fragmenty rywalizacji nie były ciekawe, to z upływem czas tempo gry w spotkaniu poprawiało się, co miało przełożenie na wynik spotkania. Wynik spotkania po bardzo dobrej kontrze gości został otwarty w 38. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Alvaro Negredo, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Eibar nie otrząsną się jeszcze dobrze po pierwszej straconej bramce, a piłkarze Cadiz w 41. minucie wyszli z kolejną kontrą, której następstwem był gol Salviego. Hiszpan pomknął prawy skrzydłem, po czym oddał strzał z prawej nogi, dzięki czemu team Alvaro schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron wynik spotkanie się nie zmienił, więc trzy "oczka" zainkasowali goście. Cadiz dzięki piątkowej wygranej wskoczył na pozycję wicelidera rozgrywek, legitymując się dorobkiem 14 punktów na koncie. Tymczasem team Jose Mendilibara znajduje się na 11. miejscu.