Los Colchoneros wrócili na podium, błysk Portugalczyka

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  31.10.2020 20:28

Jorge Felix  |  fot. PressFocus

Piłkarze Atletico Madryt nie dali szans Osasunie Pampeluna i wygrali pewnie na wyjeździe 3:1. Błysnął Portugalczyk Joao Felix, który był autorem dwóch goli, a mógł skompletować hat-tricka.

W sobotę na Estadio El Sadar rywalizowały zespoły, które były bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. Należy jednak zaznaczyć, że dla jednych był zaszczyt, a dla drugich powód do cięższej pracy. W Pampelunie siódma Osasuna podejmowała na własnym stadionie szóste Atletico Madryt.

Gol do szatni

Pierwsza połowa tego spotkanie nie była najlepszym widowiskiem. Dość długo brakowało konkretów w postaci oddanych strzałów, czy groźnych okazji bramkowych. Osasuna nie przestraszyła się silnego przeciwnika i próbowała kreować sobie sytuacje. Brakowało im jednak odpowiedniej jakości, aby umieścić piłkę w siatce.

To, co nie udało się gospodarzom, tuż przed przerwą zrobili piłkarze z Madrytu. W 43. minucie Facundo Roncaglia sfaulował w polu karnym Vitolo, a sędzia Javier Estrada Fernandez wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Joao Felix, który umieścił piłkę w lewy dolnym rogu bramki.

Świetny, ale nieidealny

Tuż po przerwie drużyna Diego Simeone mogła wygrywać 2:0, ale tym razem z jedenastu metrów pomylił się ten, który strzelił w pierwszej połowie, czyli Felix. Tym razem napastnik gości strzelił w lewy słupek, a koledzy nie wykorzystali dobitki.

Atletico napierało jednak na rywala i w 69. minucie prowadziło 2:0. Angel Correa zagrał do wbiegającego w pole karne Felixa, który ze spokojem uderzył w prawy róg bramki.

W 80. minucie Osasuna strzeliła gola kontaktowego, gdy Ruben Garcia podał do Ante Budimira, który wyskoczył najwyżej i umieścił futbolówkę w siatce. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Atletico trafiło po raz ostatni w tym meczu. Kieran Trippier dośrodkował w szesnastkę, a tam doskonale zachował się Lucas Torreira. Urugwajczyk opanował piłkę i uderzył pięknie w prawe ,,okienko’’. Więcej goli w tym meczu już nie było.

W dziewiątej serii spotkań Osasuna uda się do Andaluzji na starcie z Sevillą. Z kolei Atletico zagra w Madrycie z Cadiz.