Osasuna traci punkty z beniaminkiem

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  20.11.2020 23:26

Zmagania w ramach 10. kolejki La Liga rozpoczął mecz pomiędzy Osasuną Pampeluną i Huescą. Początek rywalizacji należał do beniaminka, ale po przerwie byliśmy świadkami dominacji Los Rojillos, którzy zdołali doprowadzić tylko do remisu i pomimo druzgocącej przewagi gospodarzy, spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (0:1).

Obie drużyny od dłuższego czasu czekają na upragniony komplet punktów. Dotychczas Huesca nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, przez co jest jedyną drużyną w lidze, która nie wygrała ani jednego meczu w tym sezonie.

Tymczasem na początku starcia na Estadio El Sadar pachniało sensacją. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się zawodnik gości, Sandro Ramirez. Hiszpan przytomnie poszedł za akcją zapoczątkowaną z prawej strony boiska i dzięki swojej postawie w polu karnym, dopadł piłkę, trafiając do siatki z dobitki. Słaba postawa obrońców Osasuny umożliwiła 25 - latkowi na oddanie swobodnego strzału z bliskiej odległości.

Szybko strzelona bramka nie podkręciła tempa meczu. Od tego momentu oglądaliśmy wyrównaną grę, w której większe szanse na strzelenie kolejnych goli mieli piłkarze z Huesci.

Po przerwie Osasuna wreszcie zaczęła grać bez kompleksów. W poprzedniej połowie podopiecznym Arrasate z trudnością przychodziło konstruowanie akcji ofensywnych. Natomiast w drugiej odsłonie Mali czerwoni zdeklasowali rywala, prezentując o wiele wyższy poziom od przeciwnika. Bramka Huesci była bombardowana do ostatniej minuty, jednak golkiper musiał tylko raz wyciągać piłkę z siatki. Trafienie na wagę remisu przypadło Davidowi Garcii. 26 - letni obrońca najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Jonego z rzutu rożnego i głową wpakował futbolówkę tuż przy prawym słupku.