Czy mecz Granady z Realem Sociedad się odbędzie? Prośba o przełożenie!

La Liga
La Liga

Granada CF ma na jutrzejsze popołudnie zaplanowane ważne spotkanie z aktualnym liderem LaLiga, Realem Sociedad. Włodarze klubu z Andaluzji proszą Hiszpańską Królewską Federację Piłkarską (RFEF) o przeniesienie spotkania.

Czytaj dalej…

„Granada Club de Futbol informuje, że formalnie zwrócił się do Komitetu Rozgrywek Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) o przesunięcie spotkania przeciwko Realowi Sociedad w San Sebastian w ramach 9. kolejki LaLiga Santander, zaplanowanego na jutrzejszą niedzielę na godzinę 16:15.

Liga poinformowała Granada Club de Futbol, że zezwala na podróż do San Sebastian tylko graczom z dodatnim indeksem IgG lub ujemnym wynikiem PCR, dla tych zawodników, którzy nie podróżowali na Cypr [w czwartek Granada pokonała na wyjeździe cypryjską Omonię wynikiem 2:0 w ramach Ligi Europy – przyp. red.]. Biorąc pod uwagę te okoliczności, klub prosi o przełożenie meczu, ponieważ nie dysponuje minimalną liczbą dostępnych graczy z pierwszej drużyny, która jest wymagana do rozegrania oficjalnego meczu” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie andaluzyjskiego klubu.

Komitet Rozgrywek RFEF ma mało czasu na podjęcie decyzji, ale przełożenie takiego spotkania wydaje się bardzo problematyczne. W terminarzach wypełnionych rozgrywkami krajowymi, europejskimi i reprezentacyjnymi brakuje dostępnych dat, a przecież zarówno Granada, jak i Real Sociedad występują w Lidze Europy. Jak trudno znaleźć wolny termin w sezonie 2020/2021 przekonało się choćby Napoli, które musiało oddać spotkanie przeciwko Juventusowi walkowerem w związku z niewystarczającą liczbą zdrowych zawodników.

Komentarze