Abelardo: Musimy zachować pokorę i cieszyć się chwilą

La Liga
La Liga

Trener Deportivo Alaves Vitoria Abelardo nie miał większych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych po zwycięstwie nad Valencią 2:1 w sobotnim meczu hiszpańskiej Primera Division.

Czytaj dalej…

Zespół z administracyjnej stolicy Kraju Basków wygrał już dziewiąty mecz w tym sezonie i przesunął się na czwarte miejsce w tabeli.

– Pierwsze dwadzieścia minut rozpoczęliśmy słabiej od rywali, ale później zagraliśmy świetnie. Odrobić straty i wygrać z takim przeciwnikiem jak Valencia nie jest łatwo – wyznał Abelardo dla dziennika Marca.

– Nie trenujemy na lodzie każdego dnia. Jeśli boisko było złe, to dla obu stron. Na pewno zasłużyliśmy sobie na to zwycięstwo – podkreślił były zawodnik Barcelony, odnosząc się do krytycznych słów szkoleniowca Nietoperzy na temat stanu murawy.

– Kibice powinni postawić pomnik tej drużynie, za to co osiągnęła w pierwszej rundzie. 31 punktów to spory dorobek tego zespołu i tak to trzeba ocenić. Osiągnęliśmy wysoki poziom gry defensywnej i chcemy to kontynuować, ale zdajemy sobie sprawę, że w Primera Division trudno o zwycięstwa. Jestem bardzo dumny z tych chłopaków i zarazem szczęśliwy, że mogę z nimi pracować. Musimy zachować pokorę i cieszyć się chwilą – podsumował Abelardo.

Komentarze