Abidal: mogliśmy ściągnąć Neymara, ale prezydent wolał Griezmanna

Eric Abidal
Eric Abidal PressFocus

Eric Abidal w rozmowie z The Telegraph przyznał, że Barcelona była bliska sprowadzenia z powrotem Neymara w 2019 roku, ale Josep Bartomeu postawił na Antoine’a Griezmanna.

“Neymar był graczem, którego potrzebował zespół”

Eric Abidal do sierpnia 2020 roku pełnił funkcję dyrektora sportowego FC Barcelona. Po ponad połowie roku od zakończenia współpracy Francuz udzielił niezwykle ciekawego wywiadu The Telegraph. Najciekawsza przekazana przez niego informacja dotyczy ewentualnego powrotu Neymara na Camp Nou.

Dziesięć dni przed zamknięciem okna transferowego poleciałem do Paryża, by spotkać się z Leonardo. Był ze mną nasz dyrektor zarządzający i rozmawialiśmy o transferze Neymara. Myślę, że skoro dyrektor poleciał ze mną, to znaczy, że mogliśmy doprowadzić do przenosin. Gdybyśmy wcześniej nie kupili Antoine’a Griezmanna, myślę, że na sto procent do Barcelony wróciłby Neymar. Potrzebowaliśmy wówczas skrzydłowego, a gdy Brazylijczyk grał na Camp Nou, był niesamowity. Nie chodzi o to, który piłkarz jest lepszy, tylko na której pozycji potrzebowaliśmy wzmocnienia. Zespół potrzebował prawdziwego skrzydłowego. Prezydent postawił jednak na Griezmanna. Jednym z argumentów przeciwko Brazylijczykowi była sprawa, jaką wytoczył Barcelonie. Według mnie mogliśmy go sprowadzić, ale do tego nie doszło – powiedział szczerze Eric Abidal.

Inne ciekawe tematy poruszone przez Abidala

Transfer Neymara nie był jedynym ciekawym tematem poruszonym przez byłego dyrektora sportowego klubu ze stolicy Katalonii. Przyznał, że optował za zwolnieniem Ernesto Valverde w grudniu 2018 roku, ale prezydent postanowił przedłużyć z Baskiem umowę. Gdy później trener został ostatecznie zwolniony, pierwszym kandydatem Abidala do zastąpienia go był Mauricio Pochettino. “Chciałem najlepszego, a on jest jednym z najlepszych, dotarł do finału Ligi Mistrzów. Sądzę, że wywiad, w którym mówił, że wolałby pracować na farmie miał miejsce dawno temu. Ego niektórych pracowników klubu nie pozwoliło jednak na zatrudnienie go” – powiedział były obrońca. Przyznał też, że miał rację, gdy powiedział publicznie, że zespół powinien lepiej trenować i potwierdził, że w wyniku tej wypowiedzi przebył ostrą dyskusję z Leo Messim. Abidal chce w przyszłości znowu pracować jako dyrektor sportowy i bardzo podoba mu się projekt Leicester City.

Francuz jako piłkarz sięgnął z Barceloną po dwa puchary Ligi Mistrzów, a także cztery mistrzostwa Hiszpanii. Sprawdź tabelę La Ligi, by być na bieżąco.

Komentarze