Adama Traore nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii

Koszulka reprezentacji Hiszpanii
Koszulka reprezentacji Hiszpanii fot. adidas

Adama Traore w sobotę niespodziewanie otrzymał powołanie do reprezentacji Hiszpanii. Udział skrzydłowego w zgrupowaniu wykluczyła jednak kontuzja.

Czytaj dalej…

Wydawało się, że piłkarz będzie grał w reprezentacji Mali, skąd pochodzą jego rodzice. Urodzony w Hiszpanii 23-latek otrzymał tymczasem powołanie do La Furia Roja na mecze przeciwko Malcie i Rumunii.

Na debiut w drużynie narodowej Hiszpanii będzie musiał jednak poczekać. Zawodnik doznał bowiem kontuzji w wygranym przez jego Wolverhampton Wanderers meczu Premier League z Aston Villą 2:1.

– Niestety nie będę mógł pojawić się na zgrupowaniu reprezentacji ze względu na kontuzję, jakiej doznałem w starciu z Aston Villą – powiedział Adama Traore w rozmowie z oficjalną stroną internetową hiszpańskiej federacji piłkarskiej.

– Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Będę jednak kontynuował pracę, aby znaleźć się na następnej liście powołanych. Chcę podziękować za zaufanie, które otrzymałem od trenera i że zdecydował się mnie powołać. W poniedziałek przejdę testy medyczne w klubie, aby dowiedzieć się jak poważny jest to uraz – dodał.

Komentarze