Agent Bale’a potwierdził odejście napastnika z Realu

Gareth Bale
Gareth Bale Pressfocus

Mało kto zakładał, że po tak słabym sezonie Gareth Bale przedłuży kontrakt z Realem Madryt. Już od dawna spekulowano, że Walijczyk latem opuści Los Blancos i rozważa powrót do Premier League. Potwierdził to w poniedziałek agent piłkarza.

  • Gareth Bale w tym sezonie praktycznie nie grał
  • Spekulowano, że będzie to jego ostatni sezon w barwach Realu Madryt
  • Przypuszczenia te potwierdził agent piłkarza

Koniec 9-letniej przygody z Realem

Zaskoczeniem było już pozostanie Garetha Bale’a w kadrze Realu Madryt na sezon 2021/22. W poprzedniej kampanii napastnik wypożyczony został do Tottenhamu, gdzie prezentował się bardzo dobrze i racjonalnym wydawał się jego powrót do Londynu. Tak się jednak nie stało, a wbrew krytykom i nawet włodarzom Królewskich, Bale pozostał w Madrycie. 

W obecnym sezonie wystąpił on zaledwie w siedmiu spotkaniach, co głównie spowodowane było problemami zdrowotnymi. Nawet zdrowy Walijczyk rzadko kiedy dostawał od Carlo Ancelottiego szanse i wydawało się, że nie zależy mu już na grze w piłkę. Mimo to, ani piłkarz, ani nikt z jego otoczenia wcześniej nie określił się odnośnie jego przyszłości. W poniedziałek wreszcie głos na ten temat zabrał agent piłkarza. Potwierdził on to, co wielu kibiców i dziennikarzy wiedziało już od dawna. 

– Bale? Odchodzi z Realu Madryt, ale musimy poczekać i zobaczyć, co zrobi Walia. Wszystko zależy od tego, czy Walia zakwalifikuje się na Mistrzostwa Świata, wtedy podejmiemy decyzję – stwierdził agent Walijczyka, Jonathan Barnett.

– Czy bardziej prawdopodobny jest powrót do Anglii? Myślę, że tak, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Walia zakwalifikuje się na Mistrzostwa Świata – dodał.

Czytaj też: Barcelona zaskoczy transferem? Podstawowy zawodnik może odejść

Komentarze