Agent van de Beeka: Donny jeszcze w marcu był blisko Realu

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  fot. adidas

Donny van de Beek został wczoraj oficjalnie nowym zawodnikiem Manchesteru United. Ciekawą informację ujawnił natomiast menedżer piłkarza, który zakomunikował w jednym z wywiadów, że jego klient jeszcze przed pandemią koronawirusa był bliski dołączenia do Realu Madryt. Piłkarz był już podobno po słowie z klubem ze stolicy Hiszpanii.

Czytaj dalej…

Donny van de Beek związał się z Czerwonymi Diabłami umową, która będzie obowiązywać do 2025 roku. Holenderski zawodnik wzmocnił Man Utd w drugiej linii.

Pandemia wszystko zrewolucjonizowała

O ile wczoraj 23-latek ostatecznie podpisał kontrakt z przedstawicielem Premier League, to jeszcze kilka miesięcy temu nie było to możliwe do zrealizowania. Scenariusz na przyszłość zakładał przeprowadzkę Van de Beeka z Ajaxu do Realu. Fakt jednak, że pandemia koronawirusa sparaliżowała życie na świecie, zmienił rynek transferowy. Tym samym sternicy Królewskich musieli zmienić swoje plany dotyczące wzmocnień.

– Prawdą jest, że wiele klubów było zainteresowanych zawodnikiem. W gronie chętnych na transfer z udziałem Van de Beeka znajdowały się takie kluby jak: FC Barcelona, Real, Juventus, czy Arsenal – mówił Sjaak Swart cytowany przez hiszpańską Markę.

– W kontekście Realu w zasadzie w marcu wszystko było gotowe, aby dopiąć transfer. Pandemia jednak wszystko zmieniła. Kluby straciły dużą część dochodów, więc sytuacja na rynku transferowym uległa zmianie – kontynuował agent.

Przypomnijmy, że Van de Beek był jednym z najmocniejszych punktów Ajaxu w sezonie 2018/2019, gdy ekipa z Amsterdamu była rewelacją Ligi Mistrzów. Oprócz 23-latka i sile Ajaxu decydowali też Frenkie De Jong oraz Matthijs De Ligt. Obaj zdecydowali się już wcześniej na zmianę barw klubowych. Pierwszy trafił do FC Barcelony, a drugi zasilił szeregi Juventusu.

Komentarze