Alaba nie może doczekać się gry dla Realu Madryt

David Alaba
David Alaba PressFocus

David Alaba został w piątek ogłoszony nowym zawodnikiem Realu Madryt. W swojej pierwszej wypowiedzi Austriak wyznał, że nie może się doczekać debiutu w białej koszulce.

  • David Alaba został w sobotę nowym zawodnikiem Realu Madryt
  • Austriak wyznał, że już nie może doczekać się debiutu w nowych barwach

Alaba: zamieniłem jeden wyjątkowy klub na drugi

David Alaba został w piątek ogłoszony nowym nabytkiem Realu Madryt. Doniesienia na ten temat pojawiały się już w styczniu, ale dopiero po zakończeniu sezonu w barwach Bayernu Monachium Austriak mógł oficjalnie ogłosić swoje przenosiny. Obrońca podpisał z Królewskimi pięcioletnią umowę, opiewającą na 12 milionów euro netto rocznie. Po ogłoszeniu finalizacji operacji, sam Alaba wypowiedział się w swoich mediach społecznościowych.

“Zostawiłem jeden wyjątkowy klub, by dołączyć do innego. Po tak wielu latach w Bayernie Monachium, chcę postawić przed sobą nowe wymagania i zrobić wszystko, by nadal tworzyć historię tego specjalnego klubu. Nie mogę doczekać się, gdy po raz pierwszy założę tę legendarną białą koszulkę przed wami wszystkimi, fanami Realu Madryt. Jestem przekonany, że to doświadczenie będzie obfitować w sukcesy” – możemy przeczytać na oficjalnych portalach Davida Alaby.

Teraz Austriak skupia się już na przygotowaniach do nadchodzących mistrzostw Europy. Jego reprezentacja zmierzy się w grupie C z Holendrami, Macedończykami i Ukraińcami.

28-latek w ciągu swojej długiej kariery w Bayernie sięgnął, między innymi, po dziesięć mistrzostw Niemiec oraz dwa puchary Ligi Mistrzów.

Zobacz również: Koniec spekulacji. Alaba został graczem Realu Madryt!

Komentarze