Alaba zaoferowany Barcelonie!

David Alaba
David Alaba fot. Karol Cichoń

Obrońca Bayernu Monachium David Alaba został zaoferowany Barcelonie przez jego przedstawicieli – poinformował dziennik Sport. Nie ma wątpliwości, że kataloński klub chciałby sprowadzić reprezentanta Austrii do swojego zespołu, ale mało prawdopodobne jest, aby mógł sobie na to sobie pozwolić latem tego roku.

Czytaj dalej…

Przyszłość 27-letniego Alaby jest tematem intensywnych spekulacji od kilku tygodni. Zawodnik chciałby podobno spróbować czegoś nowego i poważnie rozważa możliwość odejścia z bawarskiego klubu. Z kolei władze Bayernu najchętniej zatrzymałyby Austriaka w swojej drużynie. Problemem jest jednak długość obecnego kontraktu . Alaba jest bowiem związany z mistrzami Niemiec umową tylko do czerwca 2021 roku i na chwilę obecną mało prawdopodobne jest, aby została ona przedłużona.

Barcelona celem Alaby

Austriak, którym interesowali się również przedstawiciele Manchesteru City, nie ukrywa, że najchętniej przeniósłby się do Barcelony. Reprezentanci zawodnika mieli nawet w tej sprawie kontaktować się z władzami katalońskiego klubu. Nie ma wątpliwości, że przedstawiciele drużyny Camp Nou chętnie sięgnęliby po Austriaka, bowiem interesują się już nim od dawna. Dotychczas nie byli jednak w stanie przekonać Bayernu Monachium do sprzedaży doświadczonego zawodnika.

Teraz sytuacja Alaby jest jednak zupełnie inna. Jego umowa wygasa latem przyszłego roku, co sprawia, że dla Bayernu jest to praktycznie ostatnia szansa na jego sprzedaż za dobrą cenę. Na przeszkodzie w jego ewentualnych przenosinach na Camp Nou mogą jednak stanąć problemy finansowe Barcelony. Jak informuje Sport, kataloński klub raczej nie będzie w stanie wyłożyć latem odpowiedniej kwoty.

Negocjacje z Bayernem w martwym punkcie

Władze Bayernu Monachium od wielu tygodni starały się nakłonić piłkarza do podpisania nowego kontraktu z klubem. Jak poinformował w tym tygodniu Bild, negocjacje w tej sprawie zostały jednak przerwane. Powodem są wysunięte przez menedżera Alaby Pini Zahaviego ogromne oczekiwania. Agent zawodnika miał zażądać umowy gwarantującej jego klientowi zarobki w wysokości aż 20 milionów euro rocznie.

Co ciekawe, Alaba byłby skłonny zaakceptować niższe wynagrodzenie ze strony Barcelony. Według dziennika Sport, ojciec piłkarza utrzymuje stały kontakt z przedstawicielami katalońskiego klubu, którzy są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji austriackiego zawodnika.

Komentarze