Alarmująca dyspozycja Raphaela Varane’a

Raphael Varane
Raphael Varane PressFocus

Kolejny słaby występ francuskiego stopera sprawił, że jego rodacy zaczęli martwić się o jego dyspozycję. Środkowy obrońca we wtorkowym spotkaniu Realu Madryt z Szachtarem Donieck (0:2) zaliczył kolejny błąd bezpośrednio prowadzący do utraty gola.

Czytaj dalej…

Dyspozycja Raphaela Varane’a bez obecności Sergio Ramosa na boisku jest kwestionowana nie od dziś. Teraz, gdy kapitana Realu Madryt brakuje nieco dłużej, uwypukliła się chimeryczność francuskiego stopera.

Varane, gdy wchodził do seniorskiej drużyny “Królewskich” uchodził za generacyjny talent środka obrony. Szybkość, warunki fizyczne, przewidywanie – młody gracz miał wszystko, by stać się topowym zawodnikiem na swojej pozycji. Od przybycia do stolicy Madrytu minie w lipcu dekada, a choć Francuz ma na swoim koncie fenomenalne dokonania, jak mistrzostwo świata z reprezentacją “Les Bleus” oraz cztery puchary Ligi Mistrzów, nie gwarantuje stabilności w defensywie.

Francuski portal “Football365” przytoczył zatrważającą statystykę, wedle której Varane doprowadził do największej liczby błędów (3) bezpośrednio prowadzących do utraty gola w Lidze Mistrzów w 2020 roku. Jeden z nich zaowocował we wtorek bramką napastnika Szachtaru Donieck, Dentinho. Inny zanotował w trakcie fatalnego występu przeciwko Manchesterowi City w końcówce zeszłego sezonu (1:2).

W zeszłej kampanii Real Madryt wygrał mistrzostwo głównie dzięki szczelnej defensywie. W bieżącym sezonie “Królewscy” stracili już 21 bramek w 15 spotkaniach i choć zawodzą niemal wszyscy defensorzy, to od tak doświadczonego stopera jak Varane wymaga się, by pod nieobecność kapitana, wziął odpowiedzialność za grę obronną na siebie.

Komentarze