Alaves na remis z Atletico

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze wtorkowe spotkanie 11. kolejki La Liga. Deportivo Alaves przed własną publicznością zremisowało 1:1 z faworyzowanym Atletico Madryt.

Atletico przystępowało do wtorkowego spotkania w roli faworyta, ale nie mogło sobie pozwolić na zlekceważenie rywala, który w ostatnim czasie bardzo dobrze spisywał się przed własną publicznością.

W pierwszej połowie kibice, którzy zasiedli na trybunach Estadio de Mendizorroza nie obejrzeli jednak ani jednego gola.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 70. minucie. Wówczas podopieczni Diego Simeone przeprowadzili świetną akcję. Po prostopadłym podaniu Angela Correi, w sytuacji sam na sam z bramkarzem do siatki trafił Alvaro Morata.

Ambitnie grające Alaves siedem minut przed końcem meczu doprowadziło do wyrównania. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się wówczas Lucas Perez. Oblak nie miał w tej sytuacji żadnych szans na skuteczną interwencję.

Deportivo Alaves – Atletico Madryt 1:1 (0:0)

0:1 Morata 70′
1:1 Lucas Perez 83′