Alaves odskoczyło od strefy spadkowej

Joselu
Joselu fot. PressFocus

Deportivo Alaves pokonało w meczu 22. kolejki ligi hiszpańskiej 1:0 Real Valladolid. Dzięki tej wygranej podopieczni Abelardo wskoczyli na 15. miejsce w tabeli.

Deportivo Alaves i drużyna ze Estadio Jose Zorrilla to dwie ekipy, które bronią przed spadkiem z ligi w trwającym sezonie. Tym samym piątkowy bój miał niezwykłe znaczenie w kontekście walki o utrzymanie się w lidze. Gospodarze byli postrzegani za faworyta, ale podopieczni Sergio Gonzaleza byli pełni wiary w trzecie zwycięstwo na wyjeździe w trakcie trwającej kampanii.

Pierwsza polowa w wykonaniu obu ekip była przeciętna. Żadna z drużyn nie tylko nie wypracowała sobie klarownej sytuacji, ale nawet nie oddała celnego strzału na bramkę swoich rywali. Jednocześnie do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis, z którego nikt nie mógł być zadowolony.

Alaves górą w meczu o dużym ciężarze gatunkowym

Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się natomiast Joselu. Gospodarze zdecydowali się na ofensywną akcję na boku boiska w 66. minucie. Dokładnym dośrodkowaniem popisał się wprowadzony po przerwie Martin Aguirregabiria, a napastnik Alaves dostawił nogę, pokonując bramkarza rywali.

Goście walczyli do końca o przynajmniej punkt. W 84. minucie z rzutu wolnego zaskoczyć Fernando Pacheco próbował Perez. Bramkarz gospodarzy nie dał się jednak pokonać i piąte zwycięstwo w sezonie Alaves stało się faktem. Z kolei Real Valladolid zanotował 10. porażkę. W następnej kolejce piłkarze Babazorros zmierzą się z Barceloną na Camp Nou, a Fioletowo-biali zagrają z Eibar.