Alaves triumfuje na El Madrigal

Bez niespodzianki obeszło się w sobotnim spotkaniu 26. kolejki La Liga na El Madrigal. Trzy punkty na swoje konto zapisało Deportivo Alaves, które pokonało 2:1 miejscowy Villarreal.

Wszystkie bramki sobotniego spotkania padły w drugiej połowie. Alaves na prowadzenie w 54. minucie wyprowadził Guillermo Maripan, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Jony’ego z rzutu rożnego.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem w 61. minucie do wyrównania z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką doprowadził Santi Cazorla.

Alaves rozstrzygnęło jednak losy rywalizacji na swoją korzyść w 78. minucie. Kolejną asystę na swoje konto zapisał Jony, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Inui.

Villarreal CF – Deportivo Alaves 1:2 (0:0)

0:1 Maripan 54′
1:1 Cazorla (k.) 61′