Alba będzie miał zmiennika. Transfer coraz bliżej

Marcos Alonso
Marcos Alonso Pressfocus

Barcelona chce latem sprowadzić lewego obrońcę, aby móc odciążyć Jordiego Albę. Klub z każdym dniem jest coraz bliżej dokonania transferu.

  • Na Camp Nou latem ma trafić lewy obrońca
  • Barcelona chce sprowadzić Marcosa Alonso
  • Transfer ma duże szanse na powodzenie

Barcelona może być optymistą

Uwzględniając początek sezonu, drugie miejsce w La Lidze na koniec minionej kampanii, jest dla Barcelony sukcesem. Na Camp Nou pragną jednak być najlepszym w lidze hiszpańskiej. Aspiracje dotyczące europejskich pucharów również są duże. Aby skutecznie walczyć na kilku frontach, potrzebna jest szeroka kadra. Świadomość tego ma Xavi, który zabiega o transfery,

Szkoleniowiec Barcelony ma otrzymać nowych graczy. Na Camp Nou przeniosą się Franck Kessie i Andreas Christensen. To jednak kropla w morzu potrzeb. Xavi potrzebuje nowego lewego obrońcy. Hiszpan na swojej pozycji nie miał konkurenta, co mogło wpłynąć na to, że miewał słabsze okresy. Ponadto w tym roku skończył 33 lata i nie będzie w stanie grać każdego spotkania.

Barcelona rozważała kilku graczy na pozycji lewego obrońcy. Z przenosinami na Camp Nou łączeni byli między innymi Jose Gaya i Alex Grimaldo. Te transakcje nie dojdą jednak do skutku. Wobec tego Blaugrana swoją uwagę skierowała na wychowanka Realu Madryt, czyli Marcosa Alonso.

Hiszpan seniorską karierę spędził poza ojczyzną. Teraz jednak jest w nim chęć powrotu do kraju. 31-latek ma na tyle dużo determinacji, że finanse nie stanowiły dla niego kłopotu i piłkarz osiągnął już porozumienie z klubem. Barcelona wciąż musi się dogadać z Chelsea, która nie zamierza jednak robić kłopotu zawodnikowi ze zmianą drużyny. W minionym sezonie Alonso wystąpił dla 46 razy (pięć goli i sześć asyst).

Czytaj także: FC Barcelona zainteresowana obrońcą Napoli

Komentarze