Alba i Busquets niepewni swojej przyszłości w Barcelonie?

Sergio Busquets
Sergio Busquets fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/Hepta/Sport Picture

Według informacji Diario AS niepewni swojej przyszłości w FC Barcelonie są również Sergio Busquets i Jordi Alaba. W nadchodzących tygodniach wymieniona dwójka ma walczyć o swoją przyszłość w klubie z Katalonii.

Czytaj dalej…

Od momentu, gdy stery nad pierwszą drużyną Blaugrany objął trener Ronald Koeman, to nie brakuje doniesień, kto może odejść z klubu. Wczoraj pojawiły się głosy, że na wylocie z Barcelony są: Luis Suarez, Arturo Vidal, Ivan Rakitic oraz Samuel Umtiti.

Twardy orzech do zgryzienia

Tymczasem dzisiaj pojawiły się doniesienia, że Holender myśli również na przyszłością Busquetsa i Alby w klubie. Opiekun Barcy ma podjąć decyzję w sprawie dwójki zawodników, gdy jego drużyna wróci do treningów na początku września.

Wiele wskazuje na to, że Hiszpan Busquets może zostać w klubie. Przypomnijmy, że 32-latek ma kontrakt ważny do 2023 roku. Mniej klarowna jest natomiast sytuacja związana z przyszłością Alby. Reprezentant Hiszpanii podobno przykuł już uwagę klubów we Włoszech. 31-latek ma umowę z Barcą ważną do końca czerwca 2024 roku.

Kluczowe ogniwa zespołu

Warto nadmienić, że Busquets i Alba byli kluczowymi postaciami Dumy Katalonii w ostatnich latach, w których Barcelona wywalczyła 13 trofeów, w tym między innymi mistrzostwa Hiszpanii i triumfy w Lidze Mistrzów.

W kontekście Busquetsa warto podkreślić, że to piąty po Carlesie Puyolu, Andresie Inieście, Leo Messim i Xavim wychowanek Barcy, który ma na swoim koncie w koszulce Blaugrany łącznie 579 występów, licząc wszystkie rozgrywki. Alba legitymuje się natomiast bilansem 336 spotkań.

Komentarze