Kolejnych dwóch kapitanów Barcelony obniżyło swe pensje

Sergio Busquets i Jordi Alba
Sergio Busquets i Jordi Alba PressFocus

Barcelona poinformowała, że doszła do porozumienia z Sergio Busquetsem oraz Jordim Albą w sprawie obniżenia ich wynagrodzeń. Pozwoliło to zarejestrować Sergio Aguero oraz Oscara Minguezę jako zawodnika pierwszej drużyny.

  • Sergio Busquets i Jordi Alba są kolejnymi po Gerardzie Pique kapitanami Barcelony, którzy zgodzili się na obniżkę swoich pensji
  • Umowa opiera się na rezygnacji z części bonusów oraz odroczeniu części pensji na kolejny sezon
  • Pozwoliło to klubowi zarejestrować Sergio Aguero, a także Oscara Minguezę

Busquets i Alba zgodzili się na obniżkę pensji!

FC Barcelona poinformowała o dojściu do porozumienia z Sergio Busquetsem i Jordim Albą odnośnie obniżki wynagrodzeń. Obaj zawodnicy zgodzili się na zrezygnowanie z części bonusów, a także na odroczenie części pensji na kolejny sezon. To kolejni, po Gerardzie Pique, kapitanowie Blaugrany, którzy zgodzili się na tego typu gest. Klubowi pozostało dojść do porozumienia z Sergim Roberto. Sprawa 29-latka jest inna, bo jego kontrakt kończy się za rok, więc obniżenie przez niego pensji będzie się wiązać z jednoczesnym przedłużeniem umowy.

Zakończenie negocjacji z Busquetsem i Albą pozwoliło klubowi zarejestrować Sergio Aguero. Argentyńczyk pozostawał ostatnim z tegorocznych nabytków Barcelony, którzy nie zostali zgłoszeni do gry. 33-latek cierpi na kontuzję łydki, w wyniku której co najmniej do końca października nie będzie mógł występować. Jednocześnie Blaugrana zarejestrowała Oscara Minguezę jako zawodnika pierwszej drużyny. Dotychczas wciąż figurował jako gracz rezerw.

Nie jest to koniec negocjacji Joana Laporty i jego sztabu z zawodnikami odnośnie obniżenia swoich pensji. Następni w kolejce są Samuel Umtiti oraz Philippe Coutinho.

Komentarze