Alba naciska na nową umowę dla gwiazdy. “Jeden z najlepszych”

Jordi Alba
Jordi Alba PressFocus

Jordi Alba podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii rozmawiał z gospodarzami programu radiowego El Larguero. Podczas wywiadu przyznał, że liczy, iż Barcelona przedłuży kontrakt z Ousmane’em Dembele, który jest – według obrońcy – jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji.

  • Jordi Alba bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii
  • W jej trakcie udzielił wywiadu rozgłośni radiowej, podczas którego naciskał zarząd na przedłużenie umowy z Ousmane’em Dembele
  • Według Hiszpana, skrzydłowy jest jednym z najlepszych skrzydłowych na świecie. Jak twierdzi, “ze sporym zapasem” nad resztą stawki

Dembele najlepszym skrzydłowym? Alba naciska na przedłużenie umowy

Ostatnie miesiące na linii FC Barcelona – Ousmane Dembele to nieustająca sinusoida. Klub łechtał ego gracza ustami prezesa, który twierdził, że skrzydłowy jest lepszy niż Kylian Mbappe. Zachęcał do negocjacji, po czym postawił ultimatum, każąc Francuzowi zgodzić się na proponowane warunki lub spędzić pół sezonu na trybunach. Ostatecznie 24-latek pozostał tam przez dwa mecze, po czym wrócił do gry, choć nowego kontraktu nie podpisał. Jego obecna dyspozycja nie pozwala jednak Xaviemu odłączyć go od składu. Ostatnio pojawiły się informacje, że obie strony wciąż nie wykluczają kontynuowania współpracy, choć rozbieżności finansowe są istotnie spore.

Głos na temat tej sprawy poruszył jeden z kapitanów Dumy Katalonii, Jordi Alba. Lewy obrońca bierze właśnie udział w zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii i udzielił wywiadu programowi radiowemu El Larguero.

Myślę, że klub powinien przedłużyć umowę z Dembele. Jest jednym z najlepszych na swojej pozycji i to ze sporą przewagą. Jest też zmotywowany. Nie wiem, co zrobi, ale mam nadzieję, że zostanie – powiedział Alba.

Faktem jest, iż Francuz pod wodzą Xaviego przeżywa prawdopodobnie najlepszy okres w bordowo-granatowych barwach. W ostatnich pięciu ligowych spotkaniach zanotował niesamowite liczby – bramkę i siedem asyst. Łącznie 24-latek ma już na koncie dziewięć ostatnich podań w lidze i pod tym względem wyprzedza go jedynie Karim Benzema, który ma na koncie jedenaście takich zagrań. Warto dodać, że Dembele rozegrał zaledwie dwanaście spotkań ligowych. Napastnik Realu Madryt wystąpił w aż 25.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze