FC Barcelona negocjuje z Getafe transfer napastnika

Rey Manaj
Rey Manaj Pressfocus

Wraz z początkiem lipca do Barcelony powróci z wypożyczeń pięciu piłkarzy. Spośród nich jedynie Alex Collado może dostać od Xaviego szansę w przyszłym sezonie. Klub natomiast postara się o sprzedanie Miralema Pjanicia, Francisco Trincaon, Inakiego Penii i Reya Manaja. Ten ostatni ma ofertę ze strony Getafe.

  • Wracający z wypożyczeń zawodnicy w większości nie znajdują się w planach Xaviego
  • W tej grupie znajdują się Pjanic, Trincao i Manaj
  • Albańczyk może latem przenieść się do Getafe

Manaj z szansą na regularną grę w La Liga

Wypożyczeni z Barcy piłkarze w większości nie znajdują się w planach Xaviego i będą zmuszeni poszukać sobie nowych pracodawców. FC Barcelona wiąże nadzieje z osobą Inakiego Penii, który zdaniem mediów miał od przyszłego sezonu pełnić funkcję rezerwowego golkipera. Sytuacja się skomplikowała, ponieważ z klubu nie chce odchodzić Neto. W przypadku pozostania Brazylijczyka, Duma Katalonii postara się wypożyczyć Penię, by ten mógł się ogrywać w innej drużynie. 

Szansę od Xaviego w trakcie przedsezonowego tournee ma dostać również Collado. Takowej nie otrzymają raczej Pjanic, Trincao i Manaj, którzy nie figurują w planach sztabu szkoleniowego. Portugalczyk może zostać wypożyczony do Sportingu, a prawdziwym problemem dla Barcy jest znalezienie nowego klubu dla Bośniaka. Rey Manaj technicznie jest zawodnikiem rezerw, ale  w wieku 25 lat nie wyobraża on sobie spędzenia kolejnego sezonu w barwach Barcelony B w trzeciej lidze hiszpańskiej.

Zarząd liczył, że na wykupienie zawodnika zdecyduje się Spezia, ale występy Manaja nie przekonały sztabu szkoleniowego włoskiego klubu. Wobec tego wróci on do Hiszpanii. Gianluca di Marzio poinformował w czwartek, że o napastnika pytało Getafe. Barca chciałby pozbyć się zawodnika, zatem jego cena nie powinna stanowić problemu dla klubu spod Madrytu. Według włoskiego dziennikarza, oba zespoły prowadzą zaawansowane negocjacje odnośnie jego transferu. 

Zobacz też: De Jong pokrzyżuje plany Barcy i Man Utd?

Komentarze