FC Barcelona sprzedała napastnika

Rey Manaj
Rey Manaj Pressfocus

FC Barcelona zamierza latem sprzedać wielu niepotrzebnych zawodników. W tym gronie znajdował się m.in. Rey Manaj, który ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Spezii. Albańczyk zostanie nowym zawodnikiem Watfordu, o czym klub poinformował w oficjalnym komunikacie.

  • Rey Manaj w zeszłym sezonie grał na wypożyczeniu w Spezii
  • Włoski klub nie zdecydował się go wykupić, dlatego Albańczyk wrócił do Barcelony
  • Xavi nie widział go w swoich planach, wobec czego Barca zdecydowała się sprzedać go do Watfordu

Manaj opuszcza Barcelonę bez debiutu w oficjalnym meczu

FC Barcelona sprowadziła Reya Manaja w styczniu 2020 roku z Albacete. Albańczyk dołączył do juniorskiej kadry Barcy, z sztab szkoleniowy planował włączenie go w przyszłości do pierwszej drużyny. Albańczyk w zeszłym sezonie rozegrał z Blaugraną udany presezon, co zaowocowało wypożyczeniem do Spezii. Włoski klub nie zdecydował się jednak skorzystać z klauzuli wykupu piłkarza.

Manaj wrócił wraz z końcem czerwca do Barcelony i czekał na rozwój sytuacji. 25-latek odrzucił możliwość powrotu do trzecioligowej FC Barcelony B. Xavi nie widział dla niego miejsca w składzie, dlatego klub starał się znaleźć mu nową drużynę. 

We wtorek Duma Katalonii poinformowała, że Manaj dołączy do Watfordu. Operacja została przeprowadzona na zasadzie transferu bezgotówkowego. Barca zagwarantowała sobie natomiast 50% przychodu od przyszłego transferu zawodnika. Napastnik dla Barcy B rozegrał 31 meczów, w których strzelił 16 bramek. Nie dane mu było jednak zadebiutować w FC Barcelonie w oficjalnym meczu.

Przeczytaj też: Celta Vigo zainteresowana bramkarzem Barcelony

Komentarze