Młody talent FC Barcelony z dużą szansą na powołanie na mundial

Alejandro Balde
Alejandro Balde Pressfocus

Kibice reprezentacji Hiszpanii czekają wciąż na ogłoszenie oficjalnej kadry, która pojedzie reprezentować kraj na mundialu w Katarze. Zdaniem dziennikarzy, realne szanse na powołanie ma Alejandro Balde, który do tej pory nie miał jeszcze okazji debiutować w reprezentacji.

  • Alejandro Balde na starcie sezonu 2022/23 jest jednym z najlepszych zawodników FC Barcelony
  • Hiszpan znakomicie radzi sobie zarówno na lewej, jak i prawej stronie defensywy
  • Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy, otrzyma powołanie na mundial w Katarze

Alejandro Balde puka głośno do drzwi reprezentacji

Alejandro Balde wyrósł na jednego z nieoczekiwanych bohaterów początku sezonu w FC Barcelonie. 19-latek wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Dumy Katalonii, a Xavi pokłada ogromną wiarę w jego umiejętności. Dzięki swojej wszechstronności wychowanek był kilkukrotnie wystawiany przez trenera również z prawej strony. Mimo że w kadrze był już zdrowy Hector Bellerin. 

Zdaniem wielu kibiców, Balde jest paradoksalnie najlepszym lewym i prawym obrońcą Blaugrany. W tym sezonie pod względem liczby rozegranych minut jest na trzecim miejscu w zespole, co również pokazuje, jak ufa mu Xavi. Media spekulują, czy zaufać będzie mu w stanie także Luis Enrique.

Do tej pory Alejandro Balde nie miał jeszcze okazji zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. 19-latek zanotował tak ogromny progres na przestrzeni roku, że zdaniem wielu dziennikarzy ma realne szanse na powołanie do kadry na Mistrzostwa Świata w Katarze. Luis Enrique wielokrotnie już dał się poznać jako trener, który nie bois się ryzykować. Biorąc pod uwagę liczby zawodnika w tym sezonie, a także jego atuty, brak powołania byłby już małą niespodzianką. 

Dziennikarze Sportu przekazali, że Barca jest bliska przedłużenia umowy z Hiszpanem. Sztab szkoleniowy postrzega go jako niezwykle perspektywicznego zawodnika, który na wiele lat może zagościć w wyjściowym składzie.

Także u nas: Pique zakończył karierę z kontrowersyjną czerwoną kartką

Komentarze