Wychowanek Villarrealu na celowniku kilku klubów

Alex Baena
Alex Baena Pressfocus

Jednym z największych pozytywnych zaskoczeń w Villarrealu na początku tego sezonu jest niewątpliwie Alex Baena. Wychowanek Żółtej Łodzi Podwodnej regularnie łapie minuty i może pochwalić się świetnymi liczbami. Jak przekazał Ekrem Konur, Hiszpanem zainteresowało się już kilka klubów Premier League.

  • Alex Baena zachwyca w tym sezonie w barwach Villarrealu
  • 21-latek w 10 meczach zanotował już sześć bramek i asystę
  • Hiszpan zdążył przykuć uwagę klubów z Premier League

Villarreal może szybko dorobić się na utalentowanym wychowanku

Ubiegły sezon Alex Baena spędził na wypożyczeniu w Gironie. Sztab szkoleniowy uznał, że nie będzie dla niego miejsca w kadrze, a młody pomocnik potrzebuje regularnie grać, żeby się rozwijać. W barwach biało-czerwonych prezentował się na tyle dobrze, że Unai Emery postanowił włączyć go do kadry na sezon 2022/23. 

21-latek już w 1. kolejce La Liga zanotował aż dwa trafienia w wygranym przez Villarreal 3:0 z Realem Valladolid meczu, czym dał do zrozumienia, że zdecydowanie zasługuje na szansę. Kolejny dublet ustrzelił w spotkaniu Ligi Konferencji Europy z Lechem Poznań. Można śmiało powiedzieć, że w dużej mierze dzięki jego postawie Żółta Łódź Podwodna wygrała ten mecz. Hiszpan wygląda na starcie tego sezonu świetnie, dlatego nie powinno dziwić, że przykuł on już uwagę innych klubów. 

Jak przekazał Ekrem Konur, Alex Baena zwrócił uwagę przynajmniej kilku klubów Premier League. Niewykluczone, że postarają się one sprowadzić go już w trakcie zimowego okienka transferowego. Villarreal nie będzie chciał tak szybko pozbywać się perełki swojej akademii, jednak wysoka oferta transferowa na pewno zostanie przez klub rozpatrzona.

Sprawdź: Stoper Seviili bliski powrotu na boisko

Komentarze