FC Barcelona planuje dać szansę Alexowi Collado

Alex Collado
Alex Collado Pressfocus

Granada spadła z La Liga, ale jednym z pozytywów rundy wiosennej w wykonaniu zespołu z Andaluzji był Alex Collado. Pomocnik wypożyczony z FC Barcelony spędził kilka owocnych miesięcy, a sztab szkoleniowy jest zadowolony z jego rozwoju. Według Mundo Deportivo wychowanek otrzyma szansę w presezonie z pierwszą drużyną.

  • Ostatnie pół sezonu Collado spędził na wypożyczeniu w Granadzie
  • Wychowanek imponuje wszechstronnością w ofensywie
  • Sztab szkoleniowy chce, aby pomocnik był częścią drużyny w przyszłym sezonie

Barca zrehabilituje się w kwestii Collado?

Po serii błędnych decyzji i niedopatrzeń ze strony FC Barcelony wydawało się, że sezon 2021/22 będzie dla Alexa Collado stracony. Pomocnik Barcy nie został zarejestrowany a pierwszej drużynie, ani sprzedany przez co mógł jedynie odbywać treningi z zespołem. Wychowanek w trakcie zimowego okienka atransgerowego został wypożyczony do Granadym, gdzie zyskał możliwość regularnej gry. 

Fanem talentu 23-latka jest Xavi, który uważa, że powinien on dostać szansę w pierwszym zespole. Jak podaje Mundo Deportivo, Collado rozpocznie presezon z FC Barceloną i wówczas zostaną podjęte decyzje odnośnie jego przyszłości.

Collado cieszy się zainteresowaniem głównie ze strony niemieckich klubów. W swoich szeregach chętnie widziałby go m.in. Eintracht Frankfurt. Na ten moment Barca nie planuje go jednak sprzedawać. Z uwagi na jego wszechstronność, a także znajomość mechanizmów taktycznych panujących w klubie dostanie on swoją szansę. Zwłaszcza, że jeszcze w zeszłym roku był postrzegany jako jeden z najlepiej zapowiadających się wychowanków Dumy Katalonii.

Sprawdź: Barcelona przedłuży kontrakt ze środkowym pomocnikiem

Komentarze