Barca i Chelsea rozpoczęły negocjacje ws. dwóch zawodników

Marcos Alonso
Marcos Alonso PressFocus

FC Barcelona oraz Chelsea zasiadły do wspólnych rozmów w sprawie transferu dwóch defensorów The Blues Marcosa Alonso i Cesara Azpilicuety.

  • Barcelona jest zainteresowana pozyskaniem dwóch defensorów Chelsea
  • Na liście życzeń Dumy Katalonii znajdują się Azpilicueta i Alonso
  • Doszło do pierwszego spotkania przedstawicieli obu klubów

Alonso i Azpilicueta z szansami na transfer do Barcy

Joan Laporta, Mateu Alemany i Jordi Cruyff zjedli kolację z nowym właścicielem Chelsea Toddem Boehly i chociaż nie rozmawiano o konkretnych graczach, pozwoliło to obu stronom poznać się przed tym, co hiszpański klub ma nadzieję zrealizować w ciągu kilku najbliższych dni.

Barcelona jest optymistycznie nastawiona do negocjacji, mając nadzieję, że Chelsea pozwoli obu graczom odejść tego lata za rozsądną cenę. Jednak jest mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek transfery zostały zakończone przed końcem tygodnia.

W tej chwili zarówno Azpilicueta, jak i Alonso wyruszą w sobotę w torunee z angielskim klubem. Chelsea jedzie do USA, podobnie jak Barcelona, ​​na przedsezonowy obóz przygotowawczy.

Uważa się, że The Blues wykorzystają tę podróż, aby porozmawiać z piłkarzami i być może wypracować wspólny kompromis zadowalający wszystkie strony w przypadku transferu do Dumy Katalonii.

Hiszpańska Marca dodaje również, że Frenkie de Jong nie był tematem rozmów obu stron i raczej nie należy spodziewać się jego transferu na Stamford Bridge – w przeciwieństwie do mediów, które rozpisywały się o tym w ostatnich dniach.

Zobacz również: PSG zainteresowane bramkarzem FC Barcelony

Komentarze