Alves będzie zarabiał w Barcelonie drobne

Dani Alves
Dani Alves PressFocus

FC Barcelona podpisała kontrakt z Danim Alvesem, który zarabiać będzie minimalną, akceptowalną przez La Ligę pensję. To pokazuje, jak zdeterminowany był Brazylijczyk, by wrócić na Camp Nou.

  • Dani Alves podpisał kontrakt wiążący go z Barceloną do końca bieżącego sezonu
  • Jak donoszą hiszpańskie media, Brazylijczyk zgodził się na najniższą możliwą pensję
  • Rocznie 38-latek zarabiać będzie zaledwie 155 tysięcy euro

Dani Alves z najniższą możliwą pensją w Barcelonie

Barcelona tydzień temu poinformowała o podpisaniu kontraktu z Danim Alvesem. Brazylijczyk pozostawał bezrobotny, odkąd rozwiązał umowę z Sao Paulo i nie krył ekscytacji z możliwości powrotu do klubu, który sam nazywa swoim domem.

Sytuacja finansowa Dumy Katalonii jest jednak skomplikowana. Już wcześniej trudno było marzyć o transferach, a do listy długów dołączyło odszkodowanie za zwolnienie Ronalda Koemana. Sam Xavi Hernandez i jego sztab również musieli podpisać stosowne kontrakty. 38-letni prawy obrońca popisał się wielkim gestem. Zgodził się nie tylko na umowę jedynie do końca bieżącego sezonu, ale i na minimalną pensję. Jak donosi Marca, Alves będzie w stolicy Katalonii zarabiać 155 tysięcy euro rocznie. To najniższa możliwa pensja, na jaką zgodzić mogła się La Liga.

Nawet w tak podeszłym wieku pensja ta nie odpowiada klasie piłkarskiej Brazylijczyka. Jest to kolejny dowód oddania zawodnika dla Barcelony. W jej barwach będzie mógł ponownie zadebiutować po 1 stycznia, ale już uczestniczy w treningach, by doprowadzić się do odpowiedniej formy i zgrać się z partnerami.

Z Blaugraną Alves sięgnął po 23 trofea. Podczas ośmiu lat na Camp Nou rozegrał dla klubu 391 spotkań.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Legenda wróci zimą do Atletico?

Komentarze