Osasuna Pampeluna
Osasuna Pampeluna PressFocus

Ambitna Osasuna nie dała się rywalom

Nie zabrakło emocji w ostatnim spotkaniu La Liga w 2020 roku. Plasująca się w strefie spadkowej Osasuna Pampeluna zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Deportivo Alaves.

Od początku spotkania nie brakowało emocji. Już w siódmej minucie bliski wyprowadzenia Osasuny na prowadzenie był Ante Budimir, ale piłka po jego strzale z ostrego kąta trafiła w słupek. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Deyverson i został przed polem karnym sfaulowany przez Rubena Martineza. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał bramkarzowi gospodarzy czerwoną kartkę.

W pierwszej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola, choć w jej końcówce groźnych sytuacji nie brakowało. Najpierw tuż obok słupka bramki Osasuny po rzucie rożnym główkował Joselu, a kilka chwil później bliski wpisania się na listę strzelców był Ruben Garcia. Zawodnik Osasuny popisał się ładnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w słupek.

Gole padły natomiast w drugiej połowie. Grająca w osłabieniu Osasuna nie zamierzała tylko bronić dostępu do własnej bramki, ale szukała również okazji do wyprowadzenia kontrataków. Po jednym z nich w 68. minucie wyszła na prowadzenie. Po odegraniu piłki przez Enrica Gallego mocnym strzałem bramkarza Alaves do kapitulacji zmusił Roberto Torres.

Osasunie nie udało się jednak utrzymać korzystnego wyniku do końca spotkania. W 73. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości za faul Oiera na skraju pola karnego. Jedenastkę mocnym strzałem wykorzystał Lucas Perez. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.