Ancelotti wybierze w USA zastępcę Carvajala

Alvaro Odriozola
Alvaro Odriozola PressFocus

Real Madryt tego lata nie kupi nowego prawego obrońcy. Rola Daniego Carvajala jest niekwestionowana, ale Hiszpan potrzebuje zastępcy. Podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych Carlo Ancelotti będzie bacznie przyglądał się Viniciusowi Tobiasowi i Alvaro Odriozoli.

  • Dani Carvajal rozegrał udaną końcówkę sezonu, zatem klub nie skupia się na sprowadzeniu jego następcy
  • Hiszpan potrzebuje jednak zastępcy. O tę rolę powalczą Vinicius Tobias i Alvaro Odriozola
  • Carlo Ancelotti zabrał obu graczy na obóz w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie się bacznie im przyglądał

Vinicius Tobias czy Odriozola – kto będzie wsparciem dla Carvajala?

Jeszcze na wiosnę wydawało się, że jednym z priorytetów podczas letniego okienka transferowego będzie dla Realu Madryt wzmocnienie pozycji prawego obrońcy. Później doszło jednak do kilku wydarzeń, które zmieniły te plany. Po pierwsze, Dani Carvajal wrócił do zdrowia i wysokiej formy. Popisem Hiszpana był zwłaszcza finał Ligi Mistrzów. Wobec tego klub postanowił nie szukać dla niego następcy w roli etatowego członka wyjściowego składu.

Do tego w kwietniu Królewscy zakontraktowali Viniciusa Tobiasa. Do tamtej chwili Brazylijczyk był zawodnikiem Szachtara Donieck. Przenosiny do stolicy Hiszpanii były możliwe tylko dzięki prawom nadanym przez FIFA w kontekście transferów zawodników z Ukrainy. Ma to związek z inwazją Rosji na naszych zachodnich sąsiadów. 18-letni defensor trafił na Santiago Bernabeu na zasadzie wypożyczenia, po którym może zostać wykupiony za dziesięć milionów euro kwoty podstawowej. Do tego Los Blancos mogą dopłacić drugie tyle w bonusach.

Niezłe wypożyczenie we Fiorentinie zanotował również, skreślany już przez wielu, Alvaro Odriozola. Hiszpan trafił do Realu w 2018 roku, ale od 2020 roku spędzał czas na wypożyczeniach. We Florencji wrócił do regularnej gry i zyskał uznanie dyrektorów i trenera Królewskich. Przewagą 26-latka jest fakt, iż Vinicius Tobias nie ma europejskiego obywatelstwa. Z drugiej strony, Brazylijczyk bardzo spodobał się Ancelottiemu podczas treningów. Włoch zabrał obu zawodników na obóz do Stanów Zjednoczonych. Tam przetestuje obu defensorów i zadecyduje, który z nich rozpocznie sezon jako dubler Carvajala.

Odriozola w minionym sezonie rozegrał 27 meczów we Włoszech. Zanotował w nich gola i asystę.

Zobacz również: Celta Vigo zainteresowana bramkarzem Barcelony.

Komentarze