Ancelotti komplementuje Barcelonę. ”Zespół będzie się poprawiać”

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Carlo Ancelotti zabrał głos przed meczem Barcelona – Real Madryt w Superpucharze Hiszpanii. Włoch wypowiedział się na temat zespołu Xaviego.

  • Już 12 stycznia odbędzie się drugie w sezonie 2021/2022 El Clasico
  • Real Madryt zagra z Barceloną w półfinale Superpucharu Hiszpanii
  • Carlo Ancelotti uważa, że będzie to wyrównany pojedynek

Ancelotti ocenił sytuację kadrową Realu

Real Madryt pokonał ostatnio pewnie Valencię (4:1) i w dobrych nastrojach poleciał do Arabii Saudyjskiej na Superpuchar Hiszpanii. Królewscy w półfinale zagrają z Barceloną. Carlo Ancelotti nie może skorzystać z kilku graczy. Włoch podzielił się informację o sytuacji kadrowej madryckiej ekipy.

Mam pewne wątpliwości. Jedna to Carvajal, który wraca po kontuzji. Czuje się dobrze i musimy to ocenić. Druga to prawe skrzydło, bo mam tam też świeżych zawodników, których mogę użyć, na przykład Rodrygo w miejsce Asensio. To moje jedyne wątpliwości. Poza tym drużyna czuje się dobrze i dobrze wczoraj trenowała – rzekł włoski trener, który wypowiedział się na temat Barcelony.

To ekipa, która mi się podoba, bo ma klarowny pomysł na grę. Idzie drogą, jaką wyznacza tożsamość klubu. Mieli też dobrą serię po przyjściu Xaviego. Myślę, że przy jego pomysłach i nastawieniu zespół będzie się poprawiać – ocenił Carlo Ancelotti. Spodziewa się on zaciętego El Clasico.

To zawsze będzie wyrównany mecz. Nie ma znaczenia tabela ligowa. To półfinał Superpucharu Hiszpanii. Mecz zaczyna się od 0:0 i będzie wyrównany, jak wyrównane było spotkanie na Nou Camp. Nie było tam Xaviego, a mecz był wyrównany – przyznał opiekun Realu Madryt.

Czytaj także: FC Barcelona – Real Madryt: typy, kursy, zapowiedź (12.01.2022)

Komentarze