Ancelotti: możliwe, że na koniec kariery pomyślę o reprezentacji

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti fot. PressFocus

Carlo Ancelotti łączony był niedawno z posadą selekcjonera Brazylii. Z komunikatu Włocha jasno wynika, że nie zamierza on opuszczać Realu Madryt. W przyszłości nie wyklucza natomiast możliwości objęcia reprezentacji.

  • Kontrakt Carlo Ancelottiego obowiązuje do połowy 2024 roku
  • Nie chce on przedwcześnie kończyć przygody z Królewskimi
  • Włoch zamierza powalczyć w tym sezonie o wszystkie trofea

Ancelotti nie wyklucza objęcia reprezentacji

Po odpadnięciu reprezentacji Brazylii z mistrzostw świata w Katarze ze swoją posadą pożegnał się Tite. W mediach błyskawicznie pojawiła się kandydatura Carlo Ancelottiego, który miał być nawet skłonny objąć stołek selekcjonera. Włoch uspokaja kibiców Realu Madryt i zapewnia, że wypełni obowiązujący do połowy 2024 roku kontrakt. Wyjątkiem może być natomiast jego zwolnienie.

– Czuję się bardzo dobrze w Realu Madryt. Praca trenera jest taka, że nigdy nie wiesz, kiedy coś się skończy. Gdyby to zależało tylko ode mnie, to nigdy nie opuściłbym Realu Madryt. Możliwe, że na sam koniec kariery pomyślę o poprowadzeniu jakiejś reprezentacji, ale teraz chcę mieć codzienną styczność z zawodnikami – mówi.

Tegoroczny mundial dobiegł już końca, więc lada moment wrócą rozgrywki klubowe. W chwili obecnej Real Madryt traci w lidze dwa punkty do liderującej FC Barcelony. Ancelotti przekonuje, że “Królewscy” powalczą o wszystkie możliwe trofea.

– Nie ulega wątpliwościom, że tymi najważniejszymi i najbardziej pożądanymi rozgrywkami jest Liga Mistrzów, ale mamy też inne ważne puchary. Na przykład Copa del Rey, którą wygraliśmy w 2014 roku i która była dla nas wielką radością. Powalczymy o wszystko. Będzie ciężko, ale musimy spróbować. Niełatwo jest zawsze wygrywać, ale naszym obowiązkiem jest to, aby walczyć do samego końca. Zwłaszcza w Realu Madryt – uważa szkoleniowiec.

Zobacz również: Maleją szanse na powrót Messiego do FC Barcelony

Komentarze