Ancelotti pnie się w górę. Wyprzedził Mourinho

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Carlo Ancelotti prowadzi Real Madryt łącznie przez trzy lata. Włoch zasiadł na ławce trenerskiej mistrza Hiszpanii już 179 razy, dzięki czemu wyprzedził Jose Mourinho.

  • 179 razy Carlo Ancelotti prowadził już Real Madryt
  • Włoch w niedzielę wyprzedził w klasyfikacji Jose Mourinho
  • 63-latek jeszcze w tym sezonie może awansować na czwarte miejsce

Ancelotti z szansą na wyprzedzenie kolejnych trenerów

Wielu ekspertów twierdzi, że Carlo Ancelotti to szkoleniowiec stworzony do tego, aby prowadzić Real Madryt. Włoch ma za sobą kapitalną karierę piłkarza oraz mnóstwo wygranych trofeów. Także na ławce trenerskiej. Ponadto 63-latek świetnie rozumie zawodników oraz potrafi umiejętnie zarządzać szatnią. Nie dziwi zatem fakt, że Królewscy rok temu zatrudnili go ponownie.

Carlo Ancelotti prowadzi Real łącznie już przez trzy lata. W tym czasie Włoch zasiadł na ławce trenerskiej 179 razy. Po raz ostatni uczynił to w minioną niedzielę przeciwko Espanyolowi (3:1). Dzięki temu 63-latek wyprzedził Jose Mourinho w liczbie meczów na stanowisku szkoleniowca Królewskich. Tym samym Carlo Ancelotti jest szóstym w kolejności trenerem z największą liczbą meczów na ławce Realu.

Włoski opiekun mistrza Hiszpanii jeszcze w sezonie 2022/2023 może wyprzedzić dwóch szkoleniowców. W bieżącej kampanii w zasięgu Carlo Ancelottiego są Luis Molowny (183) i Leo Beenhakker (197). Po sezonie 2022/2023 63-letni trener może być już tuż za podium we wspomnianej wcześniej klasyfikacji. W trójce szkoleniowców z największą liczbą meczów jako trener Realu są: Vicente Del Bosque (246), Zinédine Zidane (263), a także Miguel Muñoz (605 meczów).

Czytaj także: Hazard w trudnym położeniu. Złe wieści dla Belga

Komentarze