Ancelotti komentuje porażkę: być może zawiódł trener

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti fot. PressFocus

Real Madryt przegrał w poniedziałek z Rayo Vallecano 2-3 i utracił fotel lidera La Ligi. Na pomeczowej konferencji prasowej Carlo Ancelotti przyznał, że jego zawodnikom brakuje świeżości z początku sezonu.

  • Real Madryt przegrał z Rayo Vallecano 2-3
  • Na szczycie ligowej tabeli jest FC Barcelona, do której Królewscy tracą dwa punkty
  • Carlo Ancelotti nie wykluczył swoich błędów

Słaba seria Realu Madryt

Po wybitnym początku sezonu i serii kolejnych zwycięstw Real Madryt zanotował w ostatnich tygodniach nieco gorszą serię. Porażka z Lipskiem w Lidze Mistrzów, remis z Gironą, a do tego poniedziałkowa przegrana z Rayo Vallecano sprawiają, że dyspozycja Królewskich już nie robi takiego wrażenia. Stracili oni fotel lidera La Ligi na rzecz FC Barcelony, która może pochwalić się dwupunktową przewagą.

Na konferencji prasowej po meczu z Rayo Vallecano Carlo Ancelotti przyznał, że jego zespołowi brakuje świeżości z pierwszych kolejek obecnej kampanii.

Czy zła seria ma związek z mundialem? Myślę, że nie. Podchodzimy na styk do tej przerwy, ponieważ rozegraliśmy wiele spotkań. To jasne, że trudno jest doprowadzić to do końca. Nie mamy takiej świeżości, jaką mieliśmy wcześniej. W tego typu meczach, kiedy rywal mocno na ciebie siada, potrzebujesz świeżości i dziś jej nie mieliśmy. W tym momencie nie jest tak dobrze, jak było wcześniej, ale to normalne. Walczymy dalej. Jesteśmy rozczarowani, ponieważ straciliśmy pozycję lidera, ale wciąż pozostało wiele spotkań w lidze – przekonuje Ancelotti.

Włoch przeanalizował ostatnią porażką. Stwierdził, że problemem nie było przygotowanie fizyczne, lecz mogła to być taktyka.

To, co było dziś, to nie jest problem fizyczny. Kiedy mówię o pojedynkach i agresywności, to mówię też o problemach z wyprowadzeniem piłki, to nie jest problem fizyczny. Być może taktyka nie była najbardziej właściwa. Czasami musimy się zdobyć na długie piłki. Być może zawiódł w czymś trener, można było naciskać drużynę na posłanie jakiejś dłuższej piłki od tyłu – mówi opiekun Realu Madryt.

Zobacz również: Z czego zapamiętam Pique? Z Camp Nou pożegnała się legenda dyscypliny

Komentarze